ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

back to school 2614359 1920

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września

  • 9:30 - wszystkie klasy pierwsze LO i LP w sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.
  • 9:30 - pozostałe klasy LO, LP oraz OSSP – spotkania z wychowawcami w klasach.

Katecheci zapraszają na mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. (przy rynku) o godzinie 8:00.

Już wkrótce powstanie boisko wielofunkcyjne

Powiat wyłonił wykonawcę odpowiedzialnego za budowę boiska wielofunkcyjnego w naszej szkole.

W ramach inwestycji przy szkole ma powstać wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 42 x 22 m, piłkochwytami, wyposażeniem sportowym oraz elementami małej architektury. Obiekt zostanie też oświetlony i objęty monitoringiem. W przetargu na wykonanie boiska stanęło 7 oferentów. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy ze Skwierzyny. To wykonawca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w budowie obiektów sportowych. Umowę w imieniu Powiatu podpisał starosta Leszek Bizoń i dyrektor ZSP Wojciech Komorek, a w imieniu firmy kierownik budowy Grzegorz Froncek. W spotkaniu udział wzięła również odpowiedzialna za oświatę członkini zarządu Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Katarzyna Lerch .

Koszt przedsięwzięcia to ok. 700 tys. zł, a maksymalny czas na jej ukończenie – 80 dni. Warto podkreślić, że Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. zabiega o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych, podobnie jak to miało miejsce przy innych tego rodzaju przedsięwzięciach.

boisko/materiał prasowy Biura Komunikacji Społecznej i Informacji/

Zanim się rozejdziemy w góry, nad morze...

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, za nami kolejny udany rok szkolny. Na progu wakacji życzę wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom II Liceum Ogólnokształcacego, Liceum Plastycznego oraz  Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udanego i  radosnego wypoczynku, samych słonecznych i pięknych dni. Życzę, aby wszyscy z tegorocznych wakacji wrócili wypoczęci, szczęśliwi i z nowymi siłami rozpoczęli nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor szkoły   

mgr Wojciech Komorek

shell

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uczniowie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odebrali dziś świadectwa promocyjne. Uczniowie klasy 1D zaprezentowali krótki program artystyczny, który wprowadził wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój, a Dyrektor Wojciech Komorek dziękując nauczycielom za zaangażowanie i gratulując uczniom osiągnięć i wysokich wyników w nauce przypomniał nam, jak wiele emocji budziły wydarzenia, z którymi mierzyliśmy się w tym roku szkolnym. Za wsparcie i gotowość niesienia pomocy podziękował nauczycielom również Przewodniczący samorządu uczniowskiego składając symboliczne kwiaty na ręce Dyrekcji ZSP.

Życzymy wszystkim udanych wakacji! 

Refleksja na temat wyborów '89

Młodzież naszej szkoły w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 wysłuchała wykładu dr. hab. Adama Dziuby w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej pt: "Czy to już była demokracja... refleksja na temat wyborów z 4 czerwca 1989".

Warsztaty w Liceum Plastycznym z delegacją uczniów z Niemiec

Jak zawsze niezawodne Liceum Plastyczne świętuje z Powiatem Wodzisławskim 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym razem wyzwaniem było wykonanie muralu wraz z delegacją uczniów z Niemiec podczas Konferencji "Razem dla Europy. Together for Europe". 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok