ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Listy spakowane!

pakowanie1

 

Dziś samorząd ostatecznie rozprawił się z listami uczniów, które pisali w ramach akcji Amnesty International.
Wysyłamy 10 kopert do 10 różnych ambasad. Mamy nadzieję, że i tym razem nasze listy coś zmienią 😌

Wspieramy!

5 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do wodzisławskiego ośrodku pomocy zajęciowej Caritas i przekazali prezenty dla podopiecznych w formie słodyczy. W ciągu tygodnia udało nam się zebrać aż 50 kg, co pobija zeszłoroczny wynik. Podczas przekazania słodkości, uczniowie mogli zobaczyć jak przebiegają tamtejsze zajęcia oraz jak wyglądają ich pracownie. Mamy nadzieję, że podopieczni będą mogli cieszyć się przez dłuugi czas 🙂

Sposób na jesienną szarugę

W czwartek 28 listopada klasy dwujęzyczne, IIa oraz IIb, wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie IIa mieli okazję zwiedzić mury Akademii Górniczo-Hutniczej, poznać ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji na swoją uczelnię patronacką. Przechadzając się po miasteczku akademickim i biorąc udział w mini wykładzie z fizyki, mogli poczuć się prawie jak studenci. Tymczasem klasa IIb odwiedziła Muzeum Sztuki Nowoczesnej Mocak. Wycieczkę zwieńczył spektakl w Teatrze Bagatela.

Pierwszy "Budżet Uczniowski"

buDrodzy Uczniowie,

decyzją Rady Rodziców oraz Dyrektora ZSP rozpoczynamy realizację „Budżetu Uczniowskiego”.

Cała kwota zebrana przed Radę Rodziców podczas II Kiermaszu Świątecznego zostaje przekazana bezpośrednio na cel, który sami wybierzecie. Wasze wypieki, ozdoby choinkowe, oryginalne kartki świąteczne i inne „cuda” przyniosły kwotę 3 000,00 zł.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

Jak wydać te pieniądze, decydujcie sami 😊

Zasady „Budżetu Uczniowskiego”:

  1. W dniach 9-11 grudnia przewodniczący klas informują Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego o propozycji klasy dot. „Budżetu Uczniowskiego”. Informacja powinna zawierać krótki opis planowanych zakupów wraz z uzasadnieniem oraz cenę. Jedna klasa może zgłosić jedną propozycję. Planowany zakup powinien służyć całej społeczności ZSP. Propozycja może składać się z kilku elementów, o ile łączny koszt nie przekracza zaplanowanego budżetu (w tym roku 3 000,00 zł).
  2. Spośród złożonych propozycji Komisja w składzie: Przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrektor Szkoły, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekun Samorządu Uczniowskiego wybierają do 5 propozycji. Ww. propozycje zostaną poddane pod głosowanie uczniów.
  3. W dniach 16-18 grudnia przewodniczący klas przeprowadzają głosowanie w swoich klasach wybierając jedną z przedstawionych propozycji. O wynikach głosowania informują Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego do 19 grudnia.
  4. Wyniki głosowania zostają ogłoszone 20 grudnia.
  5. Rada Rodziców dokonuje zakupu niezwłocznie po ogłoszeniu wyników głosowania.

Napisz list - zmień życie!

Uczniowie naszej szkoły już po raz szósty włączyli się w akcję pisania listów w obronie praw człowieka organizowaną w ramach działalności Amnesty International. Celem Maratonu Pisania Listów jest wysłanie jak największej liczby listów i innych apeli do odpowiednich władz we wskazanych krajach tak, by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka.
W tym roku udało się nam napisać 1200 listów w obronie 10 osób. Wierzymy, że nasze słowa mają moc, a uczniowie wodzisławskiego Tischnera przyczynią się do poprawy sytuacji ludzi, których prawa zostały naruszone.
Dziękujemy za organizację wydarzenia Samorządowi Szkolnemu oraz wszystkim wolontariuszom.

Finisaż wystawy fotografii otworkowej

W środę 27 listopada odbył się w naszej szkole finisaż wystawy fotografii otworkowej. W ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej swoje prace prezentowali: Marina Gerasimowicz z Moskwy i Vadim Samkov z Wilna. Z tej okazji gościliśmy artystę fotografika, współzałożyciela OFFO - Witolda Englendera. Odbył się również krótki koncert w wykonaniu ucznia Rafała Witka z klasy 2 Liceum Sztuk Plastycznych.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok