ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uczniowie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odebrali dziś świadectwa promocyjne. Uczniowie klasy 1D zaprezentowali krótki program artystyczny, który wprowadził wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój, a Dyrektor Wojciech Komorek dziękując nauczycielom za zaangażowanie i gratulując uczniom osiągnięć i wysokich wyników w nauce przypomniał nam, jak wiele emocji budziły wydarzenia, z którymi mierzyliśmy się w tym roku szkolnym. Za wsparcie i gotowość niesienia pomocy podziękował nauczycielom również Przewodniczący samorządu uczniowskiego składając symboliczne kwiaty na ręce Dyrekcji ZSP.

Życzymy wszystkim udanych wakacji! 

Refleksja na temat wyborów '89

Młodzież naszej szkoły w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 wysłuchała wykładu dr. hab. Adama Dziuby w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej pt: "Czy to już była demokracja... refleksja na temat wyborów z 4 czerwca 1989".

Warsztaty w Liceum Plastycznym z delegacją uczniów z Niemiec

Jak zawsze niezawodne Liceum Plastyczne świętuje z Powiatem Wodzisławskim 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym razem wyzwaniem było wykonanie muralu wraz z delegacją uczniów z Niemiec podczas Konferencji "Razem dla Europy. Together for Europe". 

Uczniowie szkół partnerskich spotkali się w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera z Wodzisławia Śląskiego gościło od 27 maja do 1 czerwca 2019 roku grupę uczniów i nauczycieli z niemieckiego miasta Essen. Spotkanie odbywało się w ramach rewizyty wymiany międzyszkolnej między wodzisławską szkołą, a szkołą BMV-Gymnasium w Essen. Uczniowie „Tischnera” przebywali w Essen we wrześniu ubiegłego roku.
Pobyt grupy niemieckiej był bardzo intensywny i interesujący dla uczniów. Uczniowie obydwu szkół odbyli szereg spotkań i zajęć tematycznych w naszej szkole mających na celu lepsze poznanie siebie i integrację. Przyczyniły się do tego zajęcia plastyczne oraz wybrane lekcje, m.in.: język angielski, fizyka czy matematyka. Grupa niemiecka wraz z nauczycielami spotkała się również z dyrekcją naszej szkoły. Goście wyróżnili szczególnie bardzo dobre wyposażenie oraz przyjazną atmosferę panującą w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Piosenki Francuskiej

konkurspiosenkifrancuskiej1Trzecia edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Francuskiej odbyła się 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Brawańska z IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Wodzisławiu Śl. Ludmiła Slian ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. zajęła miejsce drugie. Rafał Witek z I klasy Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl zajął trzecie miejsce. Mateusz Kasperczyk z III klasy Gimnazjum nr 1 zdobył wyróżnienie.
Młodzież grup miedzyoddziałowych kl. I LO i I LP przygotowała słodki poczęstunek. Konkurs zakończył się koncertem standardów muzyki francuskiej na skrzypce i fortepian w wykonaniu artystów: Pani Hanny Rodzoń i ucznia naszej szkoły Rafała Rodzonia. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Wodzisławski, a także Wydawnictwo Hachette. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Quality Teachers and Quality Teacher Education: Research, Policy and Practice

tepe2019W tym największym światowym wydarzeniu na polu edukacji wzięła udział p. Renata Matsili - nauczyciel historii w klasach dwujęzycznych. Kwestie dotyczące jakości kształcenia były dyskutowane po angielsku w gronie uczestników pochodzących ze wszystkich kontynentów.
Nasza historyczka miała status “listener” czyli słuchacz, ale znając p. dr Matsili nie tylko słuchała :)
O szczegóły mogą pytać uczniowie klas bilingwalnych, ale dopiero po konferencji klasyfikacyjnej, bo podstawa programowa “first” :)

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok