II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W II ETAPIE OLIMPIADY "O DIAMENTOWY INDEKS AGH"

Z radością i dumą informujemy, iż trójka uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się do drugiego etapu XII Edycji Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH.
Artur Markiel z klasy IIIa przeszedł do II etapu aż z trzech przedmiotów: fizyka, matematyka oraz informatyka.
Marta Kłosek z klasy IIIa zakwalifikowała się do II etapu z matematyki.
Zuzanna Grabarz z klasy IIIa również zakwalifikowała się do II etapu z matematyki.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny wynik w kolejnym etapie!

Liceum Plastyczne - najlepsza szkoła w subregionie zachodnim!

Centrum Edukacji Artystycznej przeprowadziło już po raz trzynasty ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby. W przeglądach uczestniczyły wszystkie szkoły artystyczne z całej Polski. Odbywają się one w dwóch etapach. Makroregionalny etap poprzedzony jest szkolnym obowiązkowym przeglądem, na którym szkolna komisja wybiera reprezentantów klasy III.

Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim należy do makroregionu południowo-zachodniego. Tu przegląd zorganizowano w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: prof. Zbigniew Szot – UAP Poznań, prof. Aleksander Zyśko – ASP Wrocław, prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków, prof. Janusz Karbowniczek – ASP Katowice, prof. Roman Pietrzak – ASP Warszawa, prof. Roman Pietrzak – ASP Kraków. Każdy z uczniów prezentował przywiezione ze sobą prace oraz wykonywał pracę na miejscu z poszczególnych dziedzin.

„Plastyk” w Wodzisławiu Śl., mimo że jest jedną z najmłodszych szkół (istnieje zaledwie siedem lat) jest też najlepszą szkołą w subregionie zachodnim i jedną z najlepszych w województwie.

Gratulacje dla uczniów i ich mentorów!

Artur w drugim etapie XXXI Olimpiady Filozoficznej!

Z ogromną radością informujemy, że Artur Markiel - uczeń klasy IIIA - został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

Artur zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej!

Śpieszymy donieść o kolejnym sukcesie z fizyki. Artur Markiel został zakwalifikowany do etapu okręgowego 68. Olimpiady Fizycznej. Komitet Olimpiady zakwalifikował 22 uczestników z okręgu gliwickiego - Artur jest jedynym reprezentatem powiatu wodzisławskiego. Gratulujemy wyniku Arturowi oraz jego opiekunowi - panu Tadeuszowi Winklerowi. Powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady!

Troje uczniów ZSP otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów

stypendia201814 grudnia 2018 w Rybniku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendia z rąk Śląskiego Wicekuratora Oświaty - Dariusza Domańskiego - oraz Starosty Wodzisławskiego - Leszka Bizonia otrzymało troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Julia Kotula, Anna Matys oraz Artur Markiel. Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

Kolejne sukcesy - tym razem z FIZYKI!

Drużyna II LO w składzie: Zuzanna Grabarz, Artur Markiel oraz Dawid Taszarek, została zakwalifikowana do II etapu 41. Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki. I etap turnieju polegał na rozwiązaniu testu z fizyki, a odbył się 6 grudnia 2018 w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Do II etapu, który polega na zaprezentowaniu modelu naukowego, zakwalifikowano 18 z 34 drużyn reprezentujących szkoły średnie województwa śląskiego. Już dziś gratulujemy drużynie oraz opiekunowi - panu Tadeuszowi Winklerowi - i życzymy powodzenia 10 stycznia!

XXVII Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Marta Kłosek zajęła I miejsce w powiatowym etapie XXII Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK.
Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim i trzymamy kciuki!!!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok