II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Ogromny sukces Pauliny!

Z radością informujemy, że Paulina Burek (klasa IB) została finalistką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się 5 czerwca 2017r. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Opiekunką Pauliny jest p. Stanisława Wieczorek.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

O Powstaniach Śląskich wiedzą wszystko

23 maja dwie drużyny uczniów II Liceum Ogólnokształcącego wzięły udział w konkursie o Powstaniach Śląskich. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Więckowski i Dawid Taszarek (klasa IA) oraz Jessica Bober i Arkadiusz Mydło (klasa IIB), którzy, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji konkursu, zajęli I miejsce! Do konkursu przygotowywała uczniów p. Danuta Kubica.

Gratulujemy!

Imponująca liczba sukcesów naszych uczniów

Zbliża się koniec roku szkolnego i czas na podsumowanie. A jest co podsumowywać, bo ostatnie trzy miesiące to seria sukcesów uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Uczniów jest niespełna 350, a (tylko w tym czasie) okazali się najlepsi z matematyki, informatyki, języka niemieckiego, literatury, ekonomii, znajomości krajów anglojęzycznych, Biblii, w śpiewie, a nawet łyżwiarstwie!

Czytaj więcej...

Artur laureatem ogólnopolskiego konkursu biblijnego

konkursbiblijny1Uczeń naszego liceum, Artur Markiel z klasy Ia, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura. Konkurs odbywał się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Artur walczył w finale o zwycięstwo w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych z dwudziestoma osobami z całej Polski. Udało mu się zdobyć 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Aż trzy laureatki XVI Przeglądu Twórczości Literackiej

Aż trzy uczennice II LO zostały laureatkami XVI Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Złoty Wawrzyn 2017". 

W kategorii "proza literacka" jury przyznało I miejsce Wiktorii Urbańczyk (klasa IB), a III miejsce Annie Bularz (klasa IIIA). W kategorii "poezja" III miejsce zajęła Marta Dzierżęga (klasa IIIB).

Organizatorem przeglądu jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, a jego celem podniesienie roli i rangi twórczości w życiu młodego pokolenia. Finał przeglądu odbędzie się 24 kwietnia o godz. 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. 

Naszym laureatkom gratulujemy talentów. Mamy nadzieję jeszcze o Waszej twórczości usłyszeć :)

Finaliści X Konkursu Informatycznego

Uczniowie klasy IA Liceum Ogólnokształcącego Kacper Raczek i Artur Markiel zostali finalistami X Konkursu Informatycznego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rybnika oraz Starosty Powiatu Rybnickiego.
Podczas finału, który odbył się 10 kwietnia 2017 w Rybniku uczniowie zaprezentowali swoją stronę internetową na temat uzależnień, przygotowaną w wersji polskiej i angielskiej oraz odpowiadali na pytania komisji po polsku i angielsku, zdobywając wyróżnienie czyli wycieczkę do Gliwic do Laboratorium Wirtualnego Latania. Opiekunem uczniów był p. Adam Mruzek.

Gratulujemy!

Sukces Victorii Zondlo


7 kwietnia w Rydułtowskim Centrum Kultury odbył się kolejny finał Festiwalu Piosenki "Niezapominajka". W wyniku eliminacji osiem uczestniczek otrzymało prawo występu w finale. Przy akompaniamencie zespołu wykonały one po dwa utwory z repertuaru legendarnego Jonasza Kofty. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Victoria Zondlo - zdobyła trzecie miejsce. Otrzymała również Nagrodę burmistrza Rydułtów oraz nagrodę publiczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: portal Nowiny.pl

Oskar finalistą konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017

OskarSerwotka1


Z ogromną dumą informujemy, że Oskar Serwotka (klasa IIIC) został zakwalifikowany do finału konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017.

Młodzieżowy Lider Biznesu jest projektem edukacyjnym z zakresu ekonomii, finansów, marketingu oraz przedsiębiorczości dla szkół średnich obejmującym swoim zasięgiem pięć obszarów terytorialnych Subregionu Zachodniego. Po drugim etapie Oskar uplasował się na trzeciej pozycji. 27 kwietnia w wydziale zamiejscowym Wyższej Górnośląskiej Szkoły Handlowej w Żorach będzie prezentował przed komisją swój autorski projekt Szkolenie drogą do pracy oraz odpowiadał na pytania teoretyczne. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok