II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Kolejne sukcesy - tym razem z FIZYKI!

Drużyna II LO w składzie: Zuzanna Grabarz, Artur Markiel oraz Dawid Taszarek, została zakwalifikowana do II etapu 41. Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki. I etap turnieju polegał na rozwiązaniu testu z fizyki, a odbył się 6 grudnia 2018 w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Do II etapu, który polega na zaprezentowaniu modelu naukowego, zakwalifikowano 18 z 34 drużyn reprezentujących szkoły średnie województwa śląskiego. Już dziś gratulujemy drużynie oraz opiekunowi - panu Tadeuszowi Winklerowi - i życzymy powodzenia 10 stycznia!

XXVII Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Marta Kłosek zajęła I miejsce w powiatowym etapie XXII Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK.
Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim i trzymamy kciuki!!!

Kolejny sukces Tischnera w Rejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej

poezjaobca2018Uczennica klasy IIIA, Krystyna Strączek zdobyła I miejsce w konkursie poezji obcojęzycznej w kategorii język hiszpański. Konkurs organizuje Zespół Szkół nr 2 w Żorach. Krysia interpretowała wiersz meksykańskiej poetki Rosario Castellanos pt. "Memoria de Tlatelolco". Gratulujemy!

Kolejne olimpijskie szanse Tischnera

Śląski Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego poinformował, że Veronika Hensel - uczennica klasy Id - zakwalifikowała się do etapu okręgowego 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Olimpiada Statystyczna - troje naszych w kolejnym etapie!

Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły: Artur Markiel z IIIa, Paulina Adamek z IIa i Korneliusz Banaś z Ia zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Mistrz ortografii

Julia Rossa z klasy 1b została laureatką XIX. Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego. Zmierzyła się z tekstem dotyczącym powrotu do krajów dzieciństwa i zdobyła III miejsce. Gratulujemy Julii oraz pozostałym uczestnikom konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie PODN-u.

Z ostatniej chwili...

Z radością informujemy, że uczennica klasy IIa Paulina Adamek zakwalifikowała się do II etapu XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok