LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Ogromny sukces naszych plastyków

Uczniowie naszego Liceum Plastycznego znani są z wysokich umiejętności artystycznych co potwierdzają wysokie lokaty w konkursach plastycznych, zdobyte tytuły laureatów liczne wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystaw. Szczególnie dumni jesteśmy z wygranych w konkursach związanych z główną specjalnością naszej szkoły czyli – grafiką, dlatego cieszy nas kolejny sukces jaki odniosła grupa uczniów LP, która wzięła udział w prestiżowym XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci Młodzieży w Toruniu. Spośród 10128 nadesłanych prac z 45 krajów do wystawy wybrano 969 prac. Prace te można podziwiać w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu - wśród nich znalazły się również prace naszych uczennic: Barbary Bugdol, Alicji Kozik, Magdaleny Kubicy, Weroniki Klyszcz. Spośród wszystkich nadesłanych prac zostało wyłonionych 80 równorzędnych nagród, wśród nich nagrody zdobyły: Paulina Czuchowska – uczennica III LP oraz Natalia Mandrysz z klasy IV LP. Uczennice przygotowali Grzegorz Mitręga oraz Marek Pośpiech. Laureatki oraz opiekunowie zostali zaproszeni na uroczyste posumowanie Biennale, które odbędzie się 18 października w Toruniu.

Na zdjęciach linoryty Natalii Mandrysz oraz Pauliny Czuchowskiej.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok