ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Ogromny sukces naszych plastyków

Uczniowie naszego Liceum Plastycznego znani są z wysokich umiejętności artystycznych co potwierdzają wysokie lokaty w konkursach plastycznych, zdobyte tytuły laureatów liczne wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystaw. Szczególnie dumni jesteśmy z wygranych w konkursach związanych z główną specjalnością naszej szkoły czyli – grafiką, dlatego cieszy nas kolejny sukces jaki odniosła grupa uczniów LP, która wzięła udział w prestiżowym XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci Młodzieży w Toruniu. Spośród 10128 nadesłanych prac z 45 krajów do wystawy wybrano 969 prac. Prace te można podziwiać w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu - wśród nich znalazły się również prace naszych uczennic: Barbary Bugdol, Alicji Kozik, Magdaleny Kubicy, Weroniki Klyszcz. Spośród wszystkich nadesłanych prac zostało wyłonionych 80 równorzędnych nagród, wśród nich nagrody zdobyły: Paulina Czuchowska – uczennica III LP oraz Natalia Mandrysz z klasy IV LP. Uczennice przygotowali Grzegorz Mitręga oraz Marek Pośpiech. Laureatki oraz opiekunowie zostali zaproszeni na uroczyste posumowanie Biennale, które odbędzie się 18 października w Toruniu.

Na zdjęciach linoryty Natalii Mandrysz oraz Pauliny Czuchowskiej.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

 Film promocyjny 2018

playbutton

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok