Młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami zdecydowała się na niesamowity wyjazd do Berlina. Nie odstraszyła ich pora wyjazdu (3:00) i odległość (520 km). Aleksanderplatz, wieża telewizyjna, Unter den Linden, Brama Brandenburska, Reichstag, Europa Center, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, spacer po promenadzie Kurfurstendamm – to tylko niektóre miejsca, które zobaczyli uczestnicy wyjazdu do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Podczas zwiedzania miasta nie mogło zabraknąć wizyty w Gemäldegalerie - Galeria Malarstwa w Berlinie – jedno z ważniejszych muzeów sztuki, którego zbiory malarstwa należą do największych na świecie. A na koniec szaleństwo na Gendarmenmarkt. To jeden z najpiękniejszych placów w Europie. Tu, wśród fascynujących kulis gościliśmy na jednym z wielu Jarmarków Bożonarodzeniowych w Berlinie - zabytkowy Berliner Weihnachtsmarkt.
Czas spędzony we Wrocławiu w ostatni piątek, to dla uczniów klasy 2C, 2D oraz 3B, czas wykorzystany w 100%. Rozpoczęliśmy od wykładu dr. inż. Macieja Bienkiewicza na Uniwersytecie Wrocławskim na temat: „Zdrowie na talerzu” oraz zaznajomiliśmy się z kierunkami studiów oferowanymi przez tę uczelnę. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu ze sztuką w Muzeum Narodowym, gdzie zobaczyliśmy m.in. obrazy Olgi Boznańskiej, a wieczorem odwiedziliśmy klimatyczny jarmark bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku. Wróciliśmy w pełni usatysfakcjonowani - pełni wrażeń i inspiracji.
W dniu 29 listopada 2024 r. w naszej placówce odbyła się prelekcja z udziałem przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku. Jej celem było przedstawienie młodzieży różnych form pełnienia czynnej służby wojskowej. Wśród poruszanych zagadnień znalazła się m.in. dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa i służba zawodowa. Omówione zostały wymagania stawiane wobec kandydatów do służby wojskowej, jak również płynące z niej korzyści.
Już po raz drugi uczniowie klas matematyczno-fizycznych 2A i 1A, oraz klasa 2D o profilu matematyczno-geograficznym wraz z nauczycielami fizyki wzięli udział w projekcie "Zaproś Eksperta - Lekcje nie z tej Ziemi" - w ramach programu Biura Edukacji Kosmicznej ESERO.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach z Panem profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, Przemysławem Kupidurą: Odkrywamy Ziemię z Kosmosu – tajemnice zdjęć satelitarnych.
Spotkania zaowocowały poznaniem zastosowań sztucznych satelitów oraz zwiększeniem umiejętności analizy zdjęć satelitarnych, ich odczytywania i porównywania.
Nasz nauczyciel Pan Wojciech Nieroda otrzymał nagrodę dla najlepszego Koordynatora Wolontariatu w roku 2024. Celem konkursu jest docenienie aktywnych, zaangażowanych koordynatorów wolontariatu, którzy podejmują działania związane z zarządzaniem wolontariatem w organizacjach/instytucjach działających na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, ale też pokazanie odpowiedzialności, jaka wiąże się koordynacją pracy wolontariuszy. Konkurs ma także na celu promowanie pracy koordynatorów wolontariatu oraz idei wolontariatu. Oczywiście nie zabrakło również naszych uczniów, którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu! Jesteśmy znów dumni! Gratulujemy Laureatowi! Jako społeczność szkolna jesteśmy nastawieni na pomaganie!
W zeszłym tygodniu odbyło się wręczenie nagród z okazji projektu "Cywilizacje na językach". Wygrane klasy otrzymały bony pieniężne, które będą mogły przeznaczyć na dofinansowanie do wydarzeń klasowych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody o łącznej kwocie 4000 zł ufundowała nasza Rada Rodziców!