ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

Zawodowy debiut - II edycja

 

"Zawodowy debiut" to projekt realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z liceami ogólnokształcącymi powiatu wodzisławskiego.
W programie uczestniczyło 39 uczniów klas trzecich naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z rzeczywistą specyfiką pracy na różnych stanowiskach w wybranych przedsiębiorstwach. Swoje drzwi otworzyli dla nich: PPZOZ w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim (szpital), Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, Komenda Powiatowa Policji, Wydawnictwo Nowiny, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim, Śląskie Centrum Medyczne - Dom bez barier "Maja", Dentica Center, Gabinet stomatologiczny - Lexstom, przedszkole Bursztynek, Pilsner Pub, Lasok Architekci, Gabinet weterynaryjny Zdrowy zwierz w Rogowie, RCK Feniks Rydułtowy oraz Urząd Pracy.

W szpitalu podczas praktyk młodzież miała szansę głęboko zanurzyć się w środowisku lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, położnych, ratowników medycznych i aptekarzy.
W Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, uczennice w ramach projektu "Zawodowy Debiut" wnikliwie przyglądały się pracy prawniczej, eksplorując możliwości kariery jako sędziowie, adwokaci czy prawnicy.
W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim uczniowie rozpoczęli głęboką podróż przez historię i strukturę policji.
Uczniowie aspirujący do roli przyszłych psychologów, eksplorowali ciekawy świat praktyk w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim.
Uczennice z pasją kierującą ku konstrukcji, architekturze i projektowaniu budowlanemu, odbyły praktyki w firmie LASOK ARCHITEKCI z Wodzisławia Śląskiego.
W gabinecie stomatologicznym NZOZ LEXSTOM w Wodzisławiu Śląskim, praktykantki zobaczyły kulisy pracy stomatologa i rozważały swoją przyszłość w tej ważnej branży.
Młodzież z pasją dziennikarską wkraczała w fascynujący świat mediów pod opieką Pana Szymona Kamczyka, redaktora naczelnego Nowin Wodzisławskich.
W Niepublicznym Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym "Bursztynek" uczennice, które pragną zostać logopedami i nauczycielkami przedszkola, odkrywały tajniki swoich przyszłych zawodów.
W Domu Bez Barier "Maja" w Wodzisławiu Śląskim - sercu opieki nad seniorami, uczennice, które pragną zostać pielęgniarkami, wkraczały do tego wyjątkowego miejsca, by doświadczyć nie tylko zawodu, lecz także atmosfery pełnej serdeczności i empatii.
Uczennice, które odbywały praktyki w DenticaCenter w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu, zanurzały się w fascynującej rzeczywistości stomatologii.
Niezwykły tydzień w gabinecie weterynaryjnym "Zdrowy Zwierz" w Rogowie! przeżyły licealistki z „Zawodowego Debiutu”. Pełne zainteresowania pracą weterynarzy, miały szansę poznać zarówno wady, jak i zalety tego zawodu oraz możliwe ścieżki kariery.
W inspirującym świecie sztuki w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" uczennice o marzeniach scenicznego świata odbyły praktyki, sprawdzając, czy reżyseria i choreografia są naprawdę dla nich jak stworzone!
Jedna z naszych uczestniczek praktyk odkrywała tajniki pracy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.
A w świat gastronomii, zaprosił naszych uczniów Pub Pilsner, gdzie nasi utalentowani uczestnicy uczyli się sztuki bycia kelnerem, baristą czy kucharzem.
DZIĘKUJEMY Powiatowemu Urzędowi Pracy oraz instytucjom i przedsiębiorcom!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok