ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

Projekt "Miasta na językach"

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się projekt "Miasta na językach", który w tym roku nawiązywał do wybranych miast różnych kontynentów. Nadrzędnym celem projektu była integracja środowiska szkolnego, a także wyzwolenie aktywności twórczej oraz ciekawości poznawczej.
Finał projektu miał miejsce w piątek 01.12.23 r, kiedy to uczniowie przygotowali stanowiska dotyczące miast uprzednio wylosowanych.
Kunszt pracy, kreatywność, talent kulinarny, muzyczny oraz taneczny wywarły ogromne wrażenie na komisji oceniającej prace uczniów. Wkład pracy, charakteryzacja, pomysłowość oraz sposób prezentacji były kryteriami oceny przygotowanych stanowisk. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem ze względu na bardzo wysoki poziom zaprezentowanych przez uczniów stanowisk.

I miejsce zajęła klasa 3LSP, która wyczerpująco oraz kreatywnie a przede wszystkim spójnie przedstawiła Wiedeń.
II miejsce otrzymuje klasa 2A, która w niebanalny sposób przedstawiła miasto w Nowej Zelandii - Auckland.
III miejsce zajęła klasa 1C, prezentująca skandynawskie miasto Oslo w bardzo skrupulatny sposób.

W związku z ogromnym nakładem pracy komisja w składzie: pan dyrektor Wojciech Komorek, pani Danuta Cyrulik oraz pani Katarzyna Folwarczny podjęła decyzję by wyróżnić dodatkowe 4 stanowiska:

- klasę 1LSP, która zaprezentowała Pragę
- klasę 2LSPB, która przedstawiła Hong Kong
- klasę 1D, która zademonstrowała Kopenhagę
- oraz klasę 2B, która zaprezentowała Brighton

Gratulujemy!

Oprócz konkursu w naszej szkole odbyły się również prelekcje zaproszonych gości.
Każda klasa miała możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach o tematyce związanej z miastem.
Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi Niemcowi z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, pani dr Magdalenie Perz oraz pani dr Monice Horyśniak z Uniwersytetu Śląskiego, pani dr Štěpánce Kozderovej Velčovskiej, panu Markowi Hendersonowi oraz pani Ewelinie Uriasz z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.
Nasi uczniowie również stanęli na wysokości zadania wygłaszając ciekawe prezentacje. Dziękujemy Milenie Mucy z klasy 2A, Giuli Picari z klasy 2B oraz uczniom programu Erasmus Blance Lawędziak i Antoninie Trznadel z klasy 1B.
Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok