ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

“Podróże na Językach” - projekt zdany celująco!

Kolejny w naszej szkole projekt językowy już za nami! 1 grudnia 2022r. nasi uczniowie uczestniczyli w “Podróży na Językach”, której nadrzędnym celem była integracja młodzieży szkolnej poprzez wspólne działanie i zabawę. Zadaniem projektu było również motywowanie młodzieży do nauki języków obcych oraz poszerzenia swojej wiedzy na temat krajów Europy, Azji, Australii oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Zaangażowanie młodzieży, odpowiedzialność za powierzone zadania oraz jakość i pasja tworzenia przerosła nasze oczekiwania. Zespoły klasowe rywalizujące w konkursie na najciekawszą prezentację “Podróży na Językach” odrobiły swoje zadanie celująco i profesjonalnie przygotowały swoje stanowiska, dogłębnie opracowały informacje nt. krajów, jak również swoje stroje i rekwizyty. Komisja w składzie: pan dyrektor Wojciech Komorek, nauczycielki Danuta Cyrulik i Aleksandra Leśniewicz, miała ciężki orzech do zgryzienia! Jednakże po wielu godzinach wyłoniono zwycięzców i przyznano 6 wyróżnień:1 miejsce Wielka Brytania2 miejsce Meksyk3 miejsce GrecjaWyróżnienia: Holandia, Egipt, Włochy, Austria, Australia oraz Korea Płd.

Wszystkim klasom, zarówno wygranym i wyróżnionym, jak i pozostałym, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromny wysiłek i zaangażowanie!

Projekt “Podróże na Językach” otrzymał również wspaniałą oprawę naukową, dzięki prelekcjom i warsztatom szanownego grona prelegentów, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, jak również gości z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Humanistyczno – Technicznej w Bielsku Białej, czy Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Tematyka wykładów była bardzo zróżnicowana, od podróży w literaturze (‘Loneliness of a migrant: Intercultural experience of Joseph Conrad and Stanisław Lem’, ‘Baśnie braci Grimm’), kulturze (‘¡Un bocadillo, por favor! czyli... jak odnaleźć się w hiszpańskim barze?’, ‘Do Czech razy sztuka’, ‘Hier spricht man Deutsch’, ‘Podróże w zaświaty Majów i Azteków - ślady kultur prekolumbijskich we współczesnym Meksyku’.), po mapie (‘O wulkanach, kogutach i języku kreolskim - wyspa Réunion’, ‘Azja bliska i daleka’, ‘Wędrówka po krainie lodu i ognia - o Islandii słów kilka’, ‘Italia, której nie znacie’) do podróży w głąb siebie , czy do swoich korzeni ( ‘A journey of life’).

W trakcie dnia projektu nie zabrakło również szaleństwa w postaci warsztatów tanecznych, cała sala gimnastyczna wypełniła się adeptami belgijki, makareny i skrzypka.

1 grudnia łącznie odwiedziliśmy 22 kraje, gościliśmy 12 prelegentów i zjedliśmy około 50 zagranicznych potraw i smakołyków.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok