ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

 

II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
  • Matura 2020
  • Matura 2019

90 lat temu urodził się ksiądz Józef Tischner – co dzisiaj powiedziałby uczniom naszej szkoły?

tischner12 marca 1931 w Starym Sączu urodził się nasz patron – ksiądz Józef Tischner. Dzisiaj nie możemy obchodzić Dnia Patrona w naszej szkole. Pozostają nam w głowach miłe wspomnienia z zeszłorocznego spotkania z Kazimierzem Tischnerem – bratem naszego patrona.
Pamiętamy o debacie największych szkolnych myślicieli, którzy zastanawiali się nad tym, czym mogą być dla młodych ludzi wolność i demokracja.
Niezapomniany występ artystyczny utalentowanej młodzieży w Wodzisławskim Centrum Kultury wzruszył nauczycieli, rodziców i uczniów. Pomógł nam zrozumieć, że w życiu decydujący staje się jeden moment, bo:
,,W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie i zacząć wszystko od nowa.’’

Nikomu nie jest dzisiaj łatwo – ale co pozostaje nam poza odrobiną wiary, że będzie jeszcze normalnie? Niech radości dla wszystkich na cały marzec dodaje swoimi słowami ksiądz Józef Tischner:
,,Ten kto kocha, odkrywa ludzkie TY drugiego człowieka. Odkrywa, że ty jesteś TY. Co to znaczy? To znaczy, że drugiego takiego jak ty nie ma na całym świecie, że ty jesteś jedyny, jesteś inny. Ani przedtem, ani potem takiego nie było.’’

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok