ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

Wymiana polsko-niemiecka

Relacja z listopadowej wizyty w Essen

W dniach 11 - 19 listopada grupa 14 uczniów naszej szkoły przebywała kolejny raz na wymianie międzyszkolnej w niemieckim mieście Essen. Projekt odbywa się co rok i zawsze składa się z 2 wizyt: najpierw nasi uczniowie odwiedzają Essen, a następnie w ramach rewizyty niemieccy uczniowie przyjeżdżają do Wodzisławia Śl. Tegoroczny projekt nosił nazwę „Historia i tradycja jako wspólne dziedzictwo Górnego Śląska i Zagłębia Ruhry”. W ramach projektu nasi uczniowie zwiedzili największe miasto Nadrenii Północnej Westfalii czyli Kolonię, byłą już kopalnię Zecheverein oraz trzecie co do wielkości miasto tego regionu czyli Essen. Ponadto w programie znalazły się różne gry i zajęcia sportowo-edukacyjne (np. ścianka wspinaczkowa w Essen), wspólna projekcja filmu „Cud z Berna”, udział w lekcjach w niemieckiej szkole, wspólne zajęcia tematyczne dotyczące zmian klimatu oraz wiele innych atrakcji. Opiekę nad grupą naszych uczniów sprawowali nauczyciele: pani mgr Jolanta Zygmunt i pan mgr Marcin Kapuścik.

Od stycznia przyjmujemy zapisy na kolejną wymianę (wyjazd do Niemiec we wrześniu 2020 roku, rewizyta Niemców Polsce marzec 2021). Szczegóły dotyczące zasad i warunków u p. Zygmunt lub u p. Kapuścika. Wymianę wspiera oraz współfinansuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok