Dziennikarstwo musi nadążyć za postępem, wielu nie wystarcza już szelest papierowej gazety - przekonywali uczniów klas medialnych redaktorzy „Dziennika Zachodniego”, których gościliśmy w ramach współpracy naszej szkoły z regionalną gazetą. Konkluzją spotkania, które otwiera cykl warsztatów, zajęć praktycznych oraz wykładów było stwierdzenie, że Twitter, Facebook, czy stworzony przez niego Messenger, czyli SOCIAL MEDIA, tak lubiane przez młodzież, to najbardziej pożądany aktualnie sposób funkcjonowania w świecie mediów, w świecie, w którym każdy jest po trosze dziennikarzem.
Przypomnijmy, że w ramach patronatu „Dziennika Zachodniego” nad klasami medialnymi Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera obok warsztatów i wykładów prowadzonych przez dziennikarzy, uczniowie wezmą udział w wyjeździe do redakcji i drukarni w Sosnowcu oraz będą pod okiem specjalistów publikować efekty swoich prób dziennikarskich w internetowym serwisie.
Dziewczęta rywalizowały 18 września. Nasza szkoła reprezentowana była przez uczennice: Edytę Połednik, Patrycję Jurzycę, Kingę Szydlik, Olimpię Kafalski, Marlenę Czogała, Kornelię Borowską i Natalie Blazy. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach: pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m oraz sztafeta 4 x 100m.
Informujemy, że dnia 4 października br. w godzinach 15:10-16:30, w sali NR 1 (0.01) odbędą się bezpłatne warsztaty profilaktyczne dla rodziców.
Temat: „Narkotyki -uniwersalna profilaktyka”.
Warsztaty poprowadzi Pani Żaneta Rachwaniec - Szczecińska, specjalista - psycholog, socjolog, wykładowca akademicki. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła Szkołę Trenerów warsztatu umiejętności psychospołecznych, Akademię Liderek i Animatorek Społecznych. Przeprowadzała setki godzin z grupami szkoleniowymi i warsztatowymi. Współpracuje z wodzisławską Fundacją FENIX, gdzie prowadzi warsztaty i grupy wsparcia.
Zapraszamy.
Na przełomie czerwca i lipca uczennice Liceum Plastycznego: Natalia Piksa, Martyna Brzezina, Weronika Klyszcz, Magdalena Grzenia, Edyta Kowalska, Agata Plona wraz z nauczycielem Agnieszką Kawą wzięły udział w wyjeździe plenerowym do Kociewia i Pomorza Gdańskiego. Dzięki zaproszeniu starosty tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego młodzież mogła ciekawie oraz twórczo spędzić czas, a na płótnach utrwalone zostało piękno regionu Kociewia.
Swój tygodniowy pobyt młodzież rozpoczęła od zwiedzenia poszczególnych miejscowości powiatu tczewskiego i wyboru miejsc plenerowych. Tereny powiatu tczewskiego zachwyciły swym pięknem i różnorodnością przyrody, krajobrazu, kultury i architektury. Szczególne zainteresowanie wśród młodych artystek wzbudził Most Tczewski oraz Zamek w Gniewie wraz z rynkiem i urokliwymi uliczkami. Dzięki serdecznemu przyjęciu i świetnej organizacji ze strony gospodarzy, jak i dbałość o codzienne atrakcje, tygodniowy pobyt upłynął w bardzo miłej atmosferze.