W zeszłą środę, 20 kwietnia, w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego - tym razem tężyznę fizyczną ćwiczyli nie licealiści, a dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6. Prowadząca zajęcia, pani mgr Sonia Rączka m.in. przedstawiła maluchom zasady fair play, a także bezpiecznej zabawy. Dzieci wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe, a także miały okazję poznać smak rywalizacji. Wszystko odbyło się w zabawnej atmosferze o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci.
Dziękujemy Przedszkolu nr 6 za udostępnienie zdjęć.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas programowo najwyższych: trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz czwartej Liceum Plastycznego odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 13:30 w WCK. Zapraszamy uczniów oraz rodziców!
Fundacja Imago, Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu, Powiatowy Urząd w Chorzowie, Ronal GmbH oraz Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH zapraszają do udziału w projekcie "Jadę na staż! Zagraniczne doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy osób w wieku 18-35 lat ze Śląska" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Arkadiusz Mydło - uczeń klasy IB został laureatem konkursu wiedzy historycznej "Klasówka powstańcza" poświęconego 95. rocznicy III Powstania Śląskiego". W klasówce wzięło udział ponad 1000 uczniów z blisko 200 szkół. Organizatorem tego konkursu było Muzeum Powstań Śląskich, a Kuratorium Oświaty w Katowicach objęło nad nim patronat. Finał wojewódzki odbył się 14 kwietnia w Sali Sejmu Śląskiego. Do konkursu przygotowywała Arka p. Danuta Kubica.
Gratulujemy!
10-16 kwietnia to dla klasy IIB (europejskiej dwujęzycznej) był wyjątkowy tydzień. Wzięliśmy udział w wycieczce współorganizowanej przez Europejskie Forum Młodzieży. Podczas pobytu w ośrodku w Długopolu Zdroju codziennie od rana do późnych godzin wieczornych uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów świata, m.in. z Kenii, Indii, Danii, Meksyku, Wietnamu, Filipin. Mieliśmy również okazję porozmawiać z wolontariuszami z Włoch, Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Turcji. O czym? O wszystkim co dla nas najważniejsze: o marzeniach, planach, motywacji, prawach człowieka, demokracji, polityce. Nie zabrakło historii, geografii i elementów przyrody. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, urządzaliśmy wyścigi. Językiem komunikacji podczas całego pobytu był oczywiście język angielski. Trzeciego dnia naszego pobytu wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu, gdzie wzięliśmy udział w lekcji zamkowej na temat projektu Riese, a ponieważ zabraliśmy do Książa obcokrajowców, Shee i Varmę, lekcja zamkowa została przeprowadzona w języku angielskim.
Trudno jednym zdaniem podsumować tę wycieczkę. Euroweek otwiera oczy na świat i pomaga zrozumieć to, co wydaje się nam być obce. Euroweek to nie tylko warsztaty w języku angielskim, to przede wszystkim poznawanie innych kultur, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji, przełamywanie stereotypów, a to wszystko w towarzystwie wspaniałych ludzi i w świetnej atmosferze. Wszyscy będziemy wspominać ten tydzień z uśmiechem na ustach i radością w sercach.