ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 
  • Perspektywy

Sukces w ogólnopolskim konkursie Road2SUM organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny

SUM WijaZ przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3c, Julia Wija, została laureatką konkursu Road2SUM, uzyskując 95% podczas egzaminu końcowego. Nagrodą główną jest indeks na Wydział Lekarski ŚUM w Katowicach. Dodatkowo Julia Dryja zdobyła punkty rekrutacyjne na Wydział Lekarski ŚUM, osiągając bardzo dobry wynik w konkursie. Gratulujemy!

Finał XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGICZNEGO

kul konkursZ wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie Tymoteusz Mazurek z klasy 3a oraz Filip Tolarz z klasy 2a zakwalifikowali się do Etapu Finałowego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Etap ten odbędzie się 18 czerwca  w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach !

Dominacja naszych uczniów w konkursie „Prawo i biznes w praktyce”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim zdecydowanie zaznaczyli swoją obecność podczas VI edycji powiatowego konkursu „Prawo i biznes w praktyce”, nie pozostawiając rywalom większych szans. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, udział wzięło 20 uczniów z sześciu szkół ponadpodstawowych. Konkurs odbywał się pod patronatem kancelarii Legal Consulting Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Jopek.
Najlepsi okazali się właśnie nasi uczniowie. Pierwsze miejsce zdobyła Róża Styrnol, a drugie - ex aequo - Filip Tolarz oraz Bartłomiej Kocur. Tak znakomity wynik to dowód wysokiego poziomu przygotowania, wiedzy oraz umiejętności praktycznego wykorzystania zagadnień z zakresu prawa i biznesu. To nie tylko sukces indywidualny, ale także potwierdzenie, że nasi uczniowie potrafią skutecznie konkurować i dominować w wymagających rywalizacjach na szczeblu powiatowym.

Uczennice naszej szkoły na medal! Wiktoria Mońko i Agata Hebdowska błyszczą na szermierczych planszach Śląska i Polski

To był znakomity weekend dla młodych szpadzistek RMKS-u i ogromny powód do dumy dla naszej szkoły! Szczególne gratulacje należą się Wiktorii Mońko oraz Agacie Hebdowskiej - uczennicom naszej szkoły, które z wielką determinacją i sportowym charakterem sięgnęły po medale w najważniejszych turniejach sezonu. Podczas Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w Siemianowicach Śląskich drużyna RMKS-u w składzie: Liliana Niedobecka, Laura Strzebinczyk, Wiktoria Mońko i Kamila Dolecka zaprezentowała fantastyczną formę. Dziewczęta po serii świetnych pojedynków nie dały szans rywalkom i wywalczyły złoty medal oraz tytuł mistrzyń Śląska. Wielki wkład w ten sukces miała nasza uczennica Wiktoria Mońko, która kolejny raz pokazała ogromny talent i waleczność.

Czytaj więcej...

Matematyka na medal - Filip z wyróżnieniem w Śląskim Konkursie Matematycznym

5 maja 2026 r. Filip uczestniczył w uroczystym zakończeniu Śląskiego Konkursu Matematycznego, które odbyło się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdobycie tytułu finalisty z wyróżnieniem w tak prestiżowym konkursie to imponujące osiągnięcie, będące potwierdzeniem jego znakomitych umiejętności matematycznych, wytrwałości oraz pasji do królowej nauk. Taki wynik nie zdarza się przypadkiem - to efekt talentu, konsekwencji i wielu godzin pracy, które przełożyły się na sukces naprawdę wysokiej próby.

Marek Freiwald w gronie najlepszych. Nasz maturzysta nagrodzony przez Powiat Wodzisławski

Z ogromną dumą informujemy, że nasz tegoroczny maturzysta Marek Freiwald został uhonorowany podczas uroczystej Gali Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu oraz Kultury. Wydarzenie zgromadziło laureatów, przedstawicieli samorządu powiatowego, włodarzy miast i gmin oraz mieszkańców, którzy wspólnie świętowali sukcesy osób budujących markę powiatu na arenie regionalnej, krajowej i międzynarodowej. W gronie 58 nagrodzonych osób znalazł się również Marek - młody człowiek, którego talent, pasja i konsekwencja w działaniu są powodem do wielkiej dumy dla całej naszej społeczności szkolnej. Serdecznie gratulujemy Markowi tego wyjątkowego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z rozwijania swoich pasji.

 godlo  powiat

 

bip

 

 

facebook logo-300x300

naklejka dla szkół partnrskich UŚ wersja elektroniczna

WINNER

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok