ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

"Sport na językach" w II Liceum Ogólnokształcącym - zdjęcia

29 kwietnia był ostatnim dniem trwającego dwa tygodnie projektu "Sport na językach." Wszyscy chyba zgodzimy się, że fajnie jest wstać z krzeseł i uczyć się angażując w to cały organizm. Podczas tych dwóch tygodni mieliśmy okazję uczyć się o różnych dyscyplinach sportowych i znanych sportowcach, rozmawialiśmy o paraolimpiadzie, uczyliśmy się od naszych gości i uczniów, którzy zajmują się sportem bardziej lub mniej profesjonalnie. Braliśmy udział w zawodach sportowych i konkursach językowych. Poznaliśmy tajniki samoobrony ora kaligrafii chińskiej. Przez te kilkanaście dni chcąc nie chcąc nauczyliśmy się wielu nowych słów i zwrotów w jezyku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, a nawet chińskim.

Dziękujemy za zaangażowanie w projekt naszym gościom, nauczycielom oraz uczniom! Czekamy na Wasze pomysły na przyszły rok szkolny! Pamiętajmy, że najłatwiej jest uczyć się przy okazji.

Wyniki turnieju sportowo-językowego

Podajemy wyniki klas, które zdobyły największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej turnieju sportowo-językowego "Sport na językach".

I miejsce - IIA

II miejsce - IA

III miejsce - IIB

Warto zaznaczyć, że klasa, która zajęła pierwsze miejsce otrzymuje nagrodę główną - dofinansowanie do wycieczki autokarowej ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Konkurencja/Klasa  

Skład

Punktacja
max

 IA 

 IIA 

 IIB 

 Zagrajmy to!

drużyna
cała klasa

25 17 21  21 

Słownictwo sport 

- ang 

2

 

10 9

Słownictwo sport

-niem/franc/hiszp/włos 

2

 

10 10 

Relacjonowanie wydarzenia 
sportowego - ang

2

 

10  10 10 

Siatkówka

6 20  15 20 10 

Badminton

1 10  0  0

Tenis stołowy

1 10 10 10 

SUMA

   95 67 84 57

Europoseł Jan Olbrycht w II LO

W ramach realizowanego przez nas projektu "Sport na językach" w dniu 24 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć posła do Parlamentu Europejskiego - Jana Olbrychta. W spotkaniu uczestniczyły klasy europejskie oraz klasa II akademicka. Głównymi wątkami przewijającymi się przez całą godzinę spotkania była edukacja wielojęzyczna oraz sport.

Czytaj więcej...

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok