LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Mateusz Kołek wśród najlepszych młodych biologów w kraju

Informujemy, że autorski projekt naukowo-badawczy Mateusza Kołka i Pauliny Zegarskiej na temat Działanie przeciwnowotworowe i aktywność apoptotyczna z dżdżownicy Eisenia foetida, kwasu L-askorbinowego oraz β-glukanu został zakwalifikowany do II etapu prestiżowego konkursu naukowego E(x)plory. Autorzy projektu już w marcu będą prezentowali wyniki swoich badań podczas Festwialu Nauki we Wrocławiu.
Nagrodą w konkursie są indeksy na renomowane uczelnie w kraju, opieka mentora, prezentacja wyników badań na Międzynarodowym Festiwalu oraz nagrody pieniężne.
Życzymy powodzenia MŁODYM BIOLOGOM!

Szczęśliwa trzynastka

alf 1XXV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny potwierdziła, po raz kolejny, wysoki poziom nauczania matematyki w „Tischnerze”. Cieszy fakt, iż każdego roku nasi uczniowie sięgają po laury w licznych olimpiadach i konkursach w tej dziedzinie oraz osiągają wysokie wyniki matur.
W tym roku szkolnym aż 13 uczniów naszej szkoły zwieńczyło sukcesem udział w ALFIK-u !
Dyplomy z wyróżnieniem otrzymali:

Wiktoria Morawiec (klasa 1a)
Viktoria Toman (klasa 1a)
Zuzanna Knura (klasa 1a)
Daniel Durczok (klasa 1a)
Rafał Sowa (klasa 1a)
Zofia Mrozek (klasa 1a)
Michał Skrzyszowski (klasa 1c)
Mateusz Lampert (klasa 1f)
Łukasz Klon (klasa 1f)
Damian Knopek (klasa 1f)
Matylda Kołek (klasa 1f)
Natalia Cuber (klasa 2a)
Szymon Bałamucki (klasa 2a)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Veronika już po etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego

ojn7 lutego 2020 Veronika Hensel wzięła udział w II części etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego. Etap okręgowy składał się z testu gramatyczno-leksykalnego oraz egzaminu ustnego obejmującego wybrane zagadnienia z literatury, geografii, historii i życia społecznego krajów niemieckiego obszaru językowego.
Gratulujemy Veronice i czekamy na dalsze sukcesy!

5 uczennic II LO w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia

Marta Piszczan (IF), Wiktoria Woryna (IF), Kinga Olejniczak (IF), Wiktoria Morawiec (IA), Julia Polak (IA) zostały zakwalifikowane do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanego przez Fundację na Rzecz Praw Ucznia. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

NASI NAJLEPSI!

Uważam, że dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możesz rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel jaki sobie postawisz. -Brian Tracy

Ferie zimowe nie dla wszystkich są czasem wypoczynku. Niektórzy z naszych kolegów poświęcą ten czas na przygotowania do kolejnych etapów olimpiad, konkursów, prac badawczych. Osiągnięcia dowodzą, że ich praca przynosi wspaniałe efekty. Ogromny to trud, ale indeksy czekają... Trzymamy kciuki!

Wykaz sukcesów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 oraz nominacji do kolejnych etapów jest imponujący:

Czytaj więcej...

Sukcesy II LO w 49. Olimpiadzie Biologicznej!

iolbiloZ radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły Olga Wilk (IIA) oraz Mateusz Kołek (IIIA) zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego 49. OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ. Przed nimi zmagania z najlepszymi w Krakowie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

XXVIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

zdrowyPasmo sukcesów w etapie rejonowym tej olimpiady stało się niemal tradycją „Tischnera”. 1 m-ce Marty Kłosek (2018), 1 m-ce Artura Markiela (2017), 1 m-ce Pawła Chromika (2016) zmobilizowało Marię Sito z klasy IIIc, by w 2019 roku znaleźć się na podium XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Gratulujemy!!! Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wykazują się umiejętnościami i wiedzą w zakresie anatomii człowieka, ekologii i udzielania pierwszej pomocy.

KSZTAŁCENIE za granicą – „Tischner ” na „TAK”!

 

II LO im. ks. prof. J. Tischnera zawsze sprzyja wszechstronnemu rozwojowi młodych ludzi, wspiera ich kreatywność i nieodpartą chęć doświadczania nowego…
St Clare’s College Oxford to prestiżowa szkoła międzynarodowa, w której we wrześniu bieżącego roku podjął naukę Oskar Nowakowski – uczeń klasy IA (akademickiej) „Tischnera”. Umożliwiono mu jednoczesne kształcenie w Polsce i za granicą. Jego klasyfikacja w kraju odbędzie się w oparciu o wyniki egzaminów końcoworocznych. Edukację w St Clare’s College Oxford zwieńczy matura międzynarodowa IB.
Ogromne wyzwanie, próba charakteru, wielka „szkoła życia”, ale jakże szerokie okno na świat…
Oskar radzi sobie świetnie! Dziękujemy Ci Oskarze, że zechciałeś podzielić się z nami swoim nowym doświadczeniem…
Zachęcamy do zapoznania się z relacją Oskara. Może kogoś zainspiruje?

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok