II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Pula nagród w konkursie plastycznym przyznana uczniom LP i OSSP

Miło nam poinformować, że Komisja konkursowa Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Martwa natura z Jabłkiem”, którego organizatorem jest Teatr Ziemi Rybnickiej postanowiła przyznać uczniom LP i OSSP następujące nagrody:

w kategorii 13-15 lat

I Miejsce Karolina Maciołek 3kl OSSP
II Miejsce Julia Kotula 3kl OSSP
II Miejsce Kaja Materzok 3 kl OSSP
III Miejsce Weronika Najduch 3kl OSSP

 w kategori 16-19 lat

I miejsce Monika Maciończyk 3kl LP
III miejsce Partycja Maksim 3kl LP

Serdecznie gratulujemy. Uuroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się  27 marca 2019 roku o godzinie 17:30 w galerii "Oblicza" w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

 

Mistrzyni pióra

kreatywnepisanie20191

Uczennica klasy IA, Justyna Pełeszuk, odebrała dyplom i nagrodę za uzyskanie I miejsca w Powiatowym Konkursie Kreatywnego Pisania w Języku Angielskim. Zadaniem uczestników Konkursu było napisanie opowiadania zatytułowanego "The Vanishing" i osadzenie opisywanej historii w kulturze i realiach Nowej Zelandii. Członkowie jury docenili wysoką jakość wypracowania Justyny pod względem bogactwa słownictwa, ciekawie użytych środków językowych, stylu i zacięcia literackiego. Było to skomplikowane zadanie, tym bardziej więc gratulujemy.

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej

13 marca odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Pytania dotyczyły Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. Do etapu wojewódzkiego konkursu w tym roku przechodzą: Marta Grütz z klasy IIA oraz Karolina Krogulec z klasy IIB. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ogromny sukces na Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

Od 15 do 16 marca w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach miał miejsce II etap Przeglądu Makroregionalnego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych z makroregionu południowo-zachodniego,obejmującego województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie oraz łódzkie. Wodzisławskie Liceum Plastyczne reprezentowała trójka uczniów z klasy trzeciej: Alicja Kozik, Paulina Czuchowska oraz Kinga Zając. Podczas przeglądu uczestnicy mieli zaprezentować wybrane dzieła ze swojego dorobku artystycznego z rzeźby, rysunku i malarstwa. Z dumą informujemy, że PAULINA CZUCHOWSKA zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego zajmując DRUGĄ lokatę w naszym makroregionie.

W przeglądzie brało udział 51 najbardziej uzdolnionych uczniów Liceów Plastycznych makroregionu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

Kolejny sukces uczennicy klasy trzeciej

Marta Kłosek, uczennica klasy trzeciej, 15 marca bieżącego roku zdobyła wysokie, piąte miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Pokonała tym samym wielu rywali z innych szkół.

BRAIN BEE - Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej

brain beeW sobotę 9 marca uczennice klasy IA Olga Wilk i Julita Kotecka wzięły udział w regionalnym etapie prestiżowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej, który odbył się w Krakowie. Konkurs obejmuje zadania w języku polskim i angielskim, a honorowy patronat nad konkursem Minister Edukacji Narodowej. Finał odbędzie się w tym roku w Korei Południowej. Laureaci części krajowej otrzymują cenne nagrody oraz mają zapewniony wstęp na kierunki medyczne. Nasze uczennice w tym roku nie zostały laureatkami ale osiągnęły, jak na uczennice klasy I, bardzo dobre wyniki. Olga i Julita uzyskały możliwość uczestniczenia w roli słuchaczy, już od września tego roku, w zajęciach z neurobiologii w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przed nimi zatem okres wytężonej pracy, zwieńczony, mamy nadzieję, sukcesem w klasie drugiej lub trzeciej.

Laureaci Wojewódzkiego Turnieju z Fizyki

 

Drużyna w składzie:
Zuzanna Grabarz 
Artur Markiel
Dawid Taszarek
uzyskała tytuł Laureata w Drużynowym Wojewódzkim Turnieju z Fizyki o puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży zajmując szóste miejsce.

Gratulujemy!

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Z radością informujemy, że nasi uczniowie:
Olga Wilk z klasy IA oraz Artur Markiel z klasy IIIA zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Gratulujemy!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok