II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Dziewczyny i chłopcy z naszej szkoły na II miejscach w powiatowych biegach sztafetowych

24 września w Wodzisławiu Śl. odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe, na których sztafeta dziewczyn jak i chłopców zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego.
Skład dziewczyn: Liliana Nowak, Małgorzata Adamczyk, Katia Skupień, Karolina Szymura, Estera Stużyńska, Nikola Mazgaj, Kinga Olejniczak, Magdalena Durczok, Julia Polak, Patrycja Paczka, Aleksandra Kowalska, Matylda Kołek, Antonina Swoboda, Natalia Tomiczek
Skład chłopców: Wojciech Antończyk, Daniel Durczok, Krzysztof Łukaszek, Radosław Masny, Dawid Nawrocki, Szymon Sitek, Paweł Sobala, Rafał Sowa, Jakub Szóstek

WiSci 2019 - Dziewczyny w górę!

Uczennica klasy IIa, Olga Wilk, podczas minionych wakacji jako jedna z 20 reprezentantek Polski uczestniczyła w WiSci Estonia 2019. Był to dwutygodniowy międzynarodowy obóz zorganizowany przez globalny ruch GirlUp i partnerów: Google, Intel, U.S. Department of State. Był to czas przepełniony warsztatami i szkoleniami w międzynarodowym gronie uczestniczek z Estonii, Łotwy, Gruzji, Polski i USA. Zajęcia były prowadzone m.in. przez NASA oraz American Society for Microbiology. Olga planuje rozpowszechniać ruch GirlUp poprzez założenie szkolnego klubu GirlUp. Szczegółowe informacje już wkrótce!

 

 

Wyróżnienie dla Katarzyny Bugdol na Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych "Dyplom 2019"

 

Katarzyna Bugdol otrzymała wyróżnienie na 14. Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych "Dyplom 2019". Katarzyna Bugdol jest absolwentką Liceum Plastycznego z 2019 roku. Pracę dyplomową wykonała pod kierunkiem Pani mgr Justyny Brząkalik ze specjalizacji projektowanie graficzne. Gratulujemy!  W galerii przezentujemy dyplomy, które reprezentowały nasze Liceum na Biennale w Częstochowie. 

Indeks Akademii Sztuk Pięknych dla Pauliny Czuchowskiej z klasy 3 LP

 

Z wielką radością informujemy, że Paulina Czuchowska została laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego i otrzymała indeks na dowolną uczelnię artystyczną w Polsce. Sukces poprzedzony był ogromnym wysiłkiem pracy, systematycznością i wytrwałoscią. Paulina Czuchowska to niezwykle zdolna i skromna osoba, która dba o swój rozwój artystyczny. Do jej pasji należy obok sztuk plastycznych taniec, w którym również osiąga sukcesy. Dziękujemy koleżance za dostarczone emocje i życzymy powodzenia. Oto jej prace plenerowe z III etapu Przeglądu. Brawo!!!!!!

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego!

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "Mogalo" uczennice klasy Ia oraz I b zajęły bardzo wysokie wyniki. W Konkursie wzięło udział 1600 uczniów z 270 szkół z całej Polski. Oto wyniki w odniesieniu do województwa śląskiego:
Olga Wilk - I miejsce
Małgorzata Kucza - VIII miejsce
Megan Durczok - IX miejsce
Marta Sowisz - XI miejsce
Gratulujemy!

XLVIII Olimpiada Biologiczna - sukces Olgi!

Olimpiada BiologicznaW minionym tygodniu uczennica II Liceum Ogólnokształcącego - Olga Wilk - uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Biologiczej w Kielcach. Jury doceniło pracę Olgi, wyróżniając ją nagodą książkową. Jesteśmy pełni podziwu, ponieważ Olga jest uczennicą klasy pierwszej! Specjalne podziękowania otrzymała p. Grażyna Tytko - opiekun naukowy wspomnianej pracy badawczej. Gratulujemy!

Artur w pierwszej piętnastce w Polsce w Olimpiadzie Statystycznej!

statystyczna2019Uczeń "Tischnera" Artur Markiel (IIIA) uczestniczył w ETAPIE CENTRALNYM Olimpiady Statystycznej. Zacne grono finalistów liczyło tylko 30 uczniów z całej Polski. Spektakularny wynik Artura - 14. miejsce - dał mu tytuł FINALISTY i ZŁOTY INDEKS, umożliwiający przyjęcie na najbardziej prestiżowe uczelnie w kraju. 

Warto wspomnieć, że finalistów wyłoniono spośród 3009 uczniów z 325 szkół z całej Polski.

Arturze, genialnie! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Kolejny wielki sukces grafików z Liceum Plastycznego

logo drukarnia wyobrazni 2019

W Radomiu odbyło się V OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE GRAFIKI WARSZTATOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „DRUKARNIA WYOBRAŹNI”. Na Biennale wpłynęło 396 prac wykonanych przez dzieci i młodzież w wieku 6-21 lat. Jury przyznało 9 równorzędnych nagród oraz 9 wyróżnień (po 3 w każdej kategorii wiekowej). Na wystawę zakwalifikowano 129 prac. Oto wyniki naszych uczniów:

Nagrodę otrzymała:
Jessika Kubiak z IV LP

Wyróżnienie:
Barbara Bugdol z III LP

Nominacje do nagród:
Paulina Czuchowska z III LP
Anna Matys z III LP

Kwalifikacje do wystawy:
Krystyna Kasperkowiak z IIILP
Alicja Kozik z III LP
Weronika Klyszcz z IV LP
Natalia Mandrysz z IV LP

Serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29.03.2019 r. (piątek) o godz. 16.00 w Galerii MDK, ul. Słowackiego 17 w Radomiu.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok