II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Robert w II etapie Olimpiady Języka Angielskiego

Informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Angielskiego w Poznaniu Robert Mitko (IIA) został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady. Część pisemna II etapu odbędzie się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego 16 stycznia 2017. Już dziś gratulujemy sukcesu Robertowi oraz pani Helenie Matys! Życzymy dalszych sukcesów!

Wiktor najlepszy w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

dyktando20162

W środę 7 grudnia w PODN w Wodzisławiu Śląskim odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Dwudziestu siedmiu uczestników, wyłonionych w szkolnych eliminacjach, zmierzyło się z tekstem poświęconym twórczości Henryka Sienkiewicza. I miejsce zajął uczeń naszego liceum - Wiktor Masztafiak (klasa IIIB)! Gratulujemy!

Marta zakwalifikowana do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego

Z radością informujemy, że uczennica klasy IIIB - Marta Dzierżęga - została zakwalifikowana do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego. Gratulujemy Marcie oraz jej nauczycielce p. Annie Mruzek. Zawody okręgowe rozpoczną się już 13 stycznia, będą składały się z części pisemnej oraz ustnej. Życzymy powodzenia!

Piszą kreatywnie

kreatywnepisanie20161

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w powiatowym konkursie kreatywnego pisania zorganizowanego przez ZSE w Wodzisławiu Śląskim. Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice II LO. Wiktoria Urbańczyk zajęła I miejsce spośród uczniów klas młodszych (III klasy gimnazjum i I klasy liceum), natomiast Laura Jeleń zajęła miejsce III w kategorii uczniów klas starszych (II-IV liceum/ technikum). Po wręczeniu nagród laureaci oraz wyróżnieni mogli wziąć udział w spotkaniu z panią Joanną Juszczyk, podczas którego mogli wysłuchać jej wspomnień z podróży po parkach narodowych i zachodnim wybrzeżu USA.

 

Przez lądy i morza - nasi laureaci w konkursie

1

W powiatowym konkursie "Przez lądy i morza" organizowanym w ramach obchodów międzynarodowego roku mapy nasi uczniowie - Wojciech Kowaliczek (IIID) oraz Agnieszka Winkler (IIB) zajęli odpowiednio II i III miejsce. Do konkursu przygotowała uczniów p. Danuta Woźnica. Gratulujemy!

Sukcesy uczniów II LO w Klimatycznym Armagedonie

15 listopada uczniowie naszego liceum wzięli udział w kolejnej edycji konkursu Klimatyczny Armagedon, w którym w tym roku uczestniczyło ponad czterdziestu reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wodzisławskiego, rybnickiego i raciborskiego. Uczniowie mieli trudne zadanie – musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu ochrony środowiska rozwiązując test na temat zmian klimatycznych w języku angielskim. Uczeń naszej szkoły – Wiktor Pawłowski z klasy IIIa zajął w tym konkursie II miejsce, a uczennica klasy IIc, Martyna Burda, wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom!

Nasi trzecioklasiści już na uniwersytecie

inauguracjasum102016

28 października 2016r odbyła się uroczysta Inauguracja Uniwersytetu Licealisty Wydziału Lekarskiego w Katowicach i oddziału Lekarsko - Dentystycznego w Zabrzu.

Uczniowie naszego liceum - Kinga Dajnowicz, Adrian Kosmala, oraz Jakub Ledwoń - zostali pasowani na studentów i wręczono im  indeksy. Uczniowie - studenci wysłuchali także wykładu inauguracyjnego pt. "Wykorzystywanie technik komputerowych w chirurgii stomatologicznej i implantologii." Po wykładzie rozpoczęło się zwiedzanie kampusu uczelni oraz Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. 

Kinga, Adrian i Jakub uczęszczają do klasy IIIE - klasy medycznej, w której przedmiotami wiodącymi są: biologia prowadzona przez panią Violettę Król, oraz chemia, której uczy pani Katarzyna Szałek.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów na studiach!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok