II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

2/3 podium dla II LO!

Piotr Bujnowski - I miejsce, Filip Rentfleisz - III miejsce. To wspaniałe wyniki uzyskane przez naszych uczniów podczas festiwalu „Zostań idolem”. Bardzo dobrze zaprezentowała nas również Katarzyna Brawańska. Dziękujemy za piękne chwile!!!

Nudna matematyka?

zdjęcieNic podobnego… - sukcesem zaprzeczył temu MATEUSZ LAMPERT uczeń klasy If, który zajął II miejsce w XXVIII Wojewódzkim Konkursie „Nudna Matematyka” dla klas I Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się 27 listopada w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Mateuszu! Licz tak dalej! Z NAUKĄ W PRZYSZŁOŚĆ !

Pływający „Tischner” na podium!

29 listopada przedmiotem licealnych zmagań z żywiołem było pływanie. Po raz kolejny organizatorzy, wśród nich nasi nauczyciele: Sonia Rączka i Witold Swoboda, przygotowali półfinał wojewódzki szkół ponadpodstawowych na najwyższym poziomie. Szczęśliwa okazała się pływalnia „Manta” dla drużyny „Tischnera” w składzie: Natalia Mrozik, Zuzanna Faron, Małgorzata Adamczyk, Wiktoria Adamus, Aleksandra Kowalska, Patrycja Michalska, Karina Knicz. Po zaciętej walce dziewczyny zdobyły srebrny medal. Kolejny tegoroczny sportowy sukces! Gratulacje! W przyszłym roku klasa o profilu sportowym? Być może... ;)

Grand Prix dla Piotra Bujnowskiego!

Piotr Bujnowski (IIB) kolejny raz podbił serca jurorów i widowni swoim niebywałym wokalem, zostając zwycięzcą XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”! Ponadto zdobył GRAND PRIX festiwalu. Katarzyna Brawańska (V OSSP) oraz Kinga Komarek (IIB) otrzymały konkursowe wyróżnienia!
29 listopada o godz. 17:00 będzie można podziwiać naszych wychowanków w WCK w Wodzisławiu Śl. podczas Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”. GRATULUJEMY!

„Statystycznie” w drodze na podium

statystyka zdjecieSpośród 3117 uczestników I etapu Olimpiady Statystycznej do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Mateusz Lampert (IF), Piotr Sosna (IF) oraz Mateusz Kołek (IIIA). Prawdziwe wyzwanie…, wiedza, opanowanie, ambicja – wszystko będzie się liczyć. Uczniowie „Tischnera” poradzili sobie jak zwykle znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Mateusz Lampert, który zajął w tym etapie 2 miejsce w okręgu i 41 w Polsce. Trzymamy kciuki w kolejnych „starciach”!

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

olimpiadaozywieniuZ dumą informujemy, że uczennice Emilia Morgała (IF) oraz Julia Zdyb (IIA) zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o żywności i żywieniu. Gratulujemy!

Uczennice "Tischnera" otrzymały indeksy ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO!!!

Patrycja Burszczyk, Aleksandra Małecka oraz Kamila Ostrowska rozpoczęły naukę na roku "0" WYDZIAŁU LEKARSKIEGO Uniwersytetu Licealisty na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Indeksy są wynikiem doskonale zdanego egzaminu z zakresu trzech przedmiotów: biologii, chemii, fizyki, do którego przystąpiły w czerwcu 2019r. Zapraszamy do obejrzenia relacji z inauguracji roku akademickiego i wręczenia indeksów. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Po góralsku w polskim Manchesterze

Uczennica klasy IIIb Alicja Wdzienczny była uczestniczką XIII edycji konkursu “Tischnerowskie drogowskazy”. Konkurs ten miał charakter oratorski, a temat jej wystąpienia brzmiał "Nietolerancja - zrozumieć człowieka, a nie pojęcie". Wystąpienie Alicji doceniło jury w którym zasiadali m.in. profesorowie filozofii. W ich ocenie, choć zdania były podzielone, Alicja uplasowała się na trzeciej pozycji. Zdaniem Kazimierza Tischnera (brata naszego patrona) Alicja zasłużyła na specjalne wyróżnienie, bo nie dość, że mówiła w sposób niezwykle zajmujący, to jeszcze (częściowo) po góralsku!
Towarzysząca jej pani Renata Matsili zadumała się nad industrialną przeszłością Łodzi, a zwłaszcza nad losami rodziny Herbstów, której willę odwiedziła razem z uczestnikami konkursu, którzy zjechali z różnych części Polski. Rodzina ta wzbogaciła się na pracy łódzkich robotników, ale pod wpływem osobistych doświadczeń (śmierć dziecka w wyniku choroby) stała się pionierami na gruncie dobroczynności.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok