II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Laura laureatką Olimpiady Języka Niemieckiego!

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, Laura Jeleń, została laureatką 40. Olimpiady Języka Niemieckiego, której finał, jak co roku odbył się w dniach 31.03. - 02.04.2017 w Małej Auli (Sala im. Lubrańskiego) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Finaliści i laureaci wykazali się ogromną wiedzą lingwistyczną, znajomością literatury niemieckiego obszaru językowego, jego historii i geografii.
Laura wykazała ogromną wiedzę, swobodę posługiwania się językiem i elokwencję. Za ogromny wkład pracy otrzymała nagrody sponsorowane m.in. przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademieckiej, Goethe-Institut w Warszawie, Dyrekcję Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Firmę Rosenthal, Fundację Signum w Poznaniu, Akademię Baltica w Lübeck, kierownika katedry Skandynawistyki w Poznaniu. Jako jedyna otrzymała także stypendium w Kiel w dniach od 17.07.2017 do 11.08.2017.
Nauczycielem prowadzącym Laurę była Pani Jolanta Zygmunt.

Maciej w finale IV Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

Uczeń II LO - Maciej Ogrocki - został zakwalifikowany do Finału IV Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży. Do finału zakwalifikowano tylko 22 uczestników z największą ilością punktów uzyskanych za zadania w pierwszym etapie.

Drugi etap konkursu odbędzie się 8 kwietnia bieżącego roku, w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Olek w finale!

herbert23 marca troje uczniów - Magdalena Roth (ID) , Victoria Zondlo (IIB) i Aleksander Zieleźny (III LP) godnie i z ogromną klasą reprezentowało naszą szkołę w eliminacjach do 15. WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA w Żorach. Do finału zakwalifikował się Aleksander, który doskonałą interpretacją tekstu „Jedwab duszy" zachwycił słuchaczy. 5 kwietnia zmierzy się z najlepszymi. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zakwalifikowani do Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych

Miło nam poinformować,że Julia Krzykała i Robert Tanczyna z klasy IIA zakwalifikowali się do konkursy Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych, który odbędzie się 26 kwietnia w II Liceum Ogólnoształcącym z Odziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Opiekunem uczniów jest p.Zofia Sekuła. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Uczennice II LO najlepsze w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Irlandii

17 marca w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Irlandii. Konkurs obejmował zagadnienia z historii, geografii, gospodarki, sztuki, polityki, sportu oraz życia codziennego mieszkańców Irlandii.

Najwyższe miejsca w konkursie zajęły uczennice II LO:

I miejsce - Wiktoria Oślizło (klasa III B)

II miejsce - Agnieszka Winkler (klasa II B)

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu oraz starosta Ireneusz Serwotka.

Gratulujemy!

Uczniowie II LO wystawili dwie sztuki na XXIII Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim

W miniony piątek w Rybniku odbył się XXIII Festiwal Teatrów w Języku Angielskim, gdzie grupa uczniów naszej szkoły zaprezentowała dwie sztuki: Celtic Reflections opowiadającą o konflikcie pokoleń w klimacie celtyckim oraz Yes o przepisie na katastrofalny wieczór z zaręczynami w tle. Autorami scenariuszy są Marta Dzierżęga z klasy IIIb oraz Adrian Olejniczak z klasy IIIa. Aktorzy to Małgorzata Cnota, Marta Dzierżęga, Agnieszka Mędrak, Kamila Musiolik, Adrian Olejniczak, Julia Parma, Wiktor Pawłowski, Natalia Styrnol, Katarzyna Szczyrba, Mateusz Tkocz oraz Victoria Zondlo. 
Wszystkich uczniów zainteresowanych teatrem w języku angielskim i chętnych do pracy nad kolejnymi przedstawieniami, zapraszamy do p. Joanny Skorupy. Zdjęcia chyba najlepiej demonstrują zaangażowanie i entuzjazm naszych aktorów i aktorek :)

Kolejny sukces uczniów II LO, tym razem w dziedzinie informatyki!

Dwóch uczniów z klasy IA: Artur Markiel i Kacper Raczek, zostało finalistami X Międzynarodowego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Politechnikę Śląską i RODNiIP „WOM" w Rybniku. Finał odbędzie się 12 kwietnia 2017 w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Opiekunem uczniów jest p. Adam Mruzek. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok