II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Zuzia w II etapie Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej

Zuzanna Grabarz z klasy IIA (akademickiej) jako jedyna reprezentantka powiatu wodzisławskiego została zakwalifikowana do II etapu Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. II etap odbędzie się 24 lutego w Katowicach. Trzymamy kciuki!

Paweł Chromik (II LO) najlepszy w rejonie!

Chromik1

Uczeń II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim znowu święci triumfy!
Paweł Chromik wygrał Olimpiadę Promocji Zdrowego Trybu Życia i weźmie udział w etapie wojewódzkim XXVI. edycji powyższej olimpiady. Wykazał się umiejętnościami i wiedzą w zakresie biologii człowieka, ekologii i udzielania pierwszej pomocy.
Patronat honorowy nad tą edycją Olimpiady objęły m.in.: MEN, Instytut Żywności i Żywienia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Finalista Olimpiady zawalczy o indeks na wybrane kierunki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Pawle, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Nasi uczniowie finalistami Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich !!!


W bitwie na argumenty podczas dyskusji o polityce antysmogowej województwa śląskiego wywalczyli drugie miejsce!!!

25 października 2017 r. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach odbył się Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich. W bitwie na argumenty zmierzyli się przedstawiciele subregionów zachodniego, centralnego i północnego. Debatowali o polityce antysmogowej województwa śląskiego.
Czteroosobowa drużyna II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, w składzie: Artur Markiel (IIA), Dawid Taszarek (IIA), Karol Więckowski (IIA) i Alicja Wdzienczny (IA ) z dużą klasą reprezentowała Subregion Zachodni Województwa Śląskiego, zdobywając drugie miejsce w finale.
Drużyna wywalczyła profesjonalne maski antysmogowe oraz wizytę studyjną w sejmie RP. My zaś wręczyliśmy organizatorom i ekspertom maski antysmogowe z Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Plastycznego MASKA ANTYSMOGOWA organizowanego w naszej szkole w maju tego roku.
Projekt realizowany jest przez Fundację Napraw Sobie Miasto oraz Katowicki Alarm Smogowy.

II miejsce w tenisie stołowym!

Justyna Borek (IIC) i Julia Lisiecka (IB) wywalczyły drugie miejsce w powiatowych drużynowych zawodach tenisa stołowego dziewcząt. Gratulujemy!

Ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem

Ogromnie cieszy nas imponujący wynik naszych maturzystów. Nie chcąc jednak zapomnieć o uczniach klas pierwszych i drugich, pozwalamy sobie na podsumowanie ich osiągnięć. Na 222 uczniów w klasach pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego aż 44 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, co oznacza, że co piąty uczeń Tischnera dostąpił tego zaszczytu! Doskonale wiemy, ile pracy kosztuje osiągnięcie takich wyników. Gratulujemy zdolności i wytrwałości!

Czytaj więcej...

Najlepsi matematycy w powiecie

najlepsimatematycyLaureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego oprócz świadectw odebrali w piątek również swoje dyplomy. Na zdjęciu od lewej:

  • Paweł Chromik (klasa medyczna, I miejsce na poziomie podstawowym)
  • Alicja Dudek (klasa medyczna, IV miejsce na poziomie podstawowym)
  • Karolina Kubica (klasa akademicka, II miejsce na poziomie rozszerzonym)
  • Robert Tanczyna (klasa akademicka, V miejsce na poziomie rozszerzonym)

Dyplomem został również nagrodzony Artur Markiel, uczeń klasy akademickiej, który zajął V miejsce wśród uczniów klas pierwszych. Opiekunem uczniów jest p. Paweł Sosnowski.

Uczniowie klas drugich Tischnera studentami!

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim odnotowało kolejny spektakularny sukces. Rewelacyjne wyniki z biologii, chemii i fizyki zagwarantowały uczniom II LO przyjęcie na rok szkolno-akademicki 2017/2018 na wydział lekarski i lekarsko-dentystyczny Uniwersytetu Licealisty przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Paweł Chromik, Patrycja Przygoda i Paulina Elsner - to właśnie owa duma "Tischnera" - choć są dopiero w klasie drugiej, to już jako studenci roku zerowego będą od października uczestniczyć w zajęciach z anatomii, genetyki, fizjologii, biochemi itp. prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Zaliczenie egzaminu końcowego to dla nich gwarancja uzyskania punktów preferencyjnych na studia medyczne. Uczniowie zostali przygotowani przez naszych nauczycieli: Grażynę Tytko, Katarzynę Szałek i Tadeusza Winklera.

Jesteście wielcy!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok