II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Wokalny sukces naszych uczniów!!!

28 listopada kolejny raz uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus". Na deskach radlińskiego MOK-u zaprezentowała się czwórka utalentowanych wokalistów. Wyróżnienie otrzymała Anna Dembowy, trzecie miejsce zajął Piotr Bujnowski a drugie miejsce zajęła Kinga Komarek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Statystycznie najlepszy licealista w powiecie!

Z dumą informujemy, że 20 czerwca w Katowicach uczeń „TISCHNERA'' Artur Markiel na spotkaniu Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych w roku szkolnym 2017/2018, jako jedyny licealista w Powiecie Wodzisławskim, odebrał gratulacje z rąk Kurator Urszuli Bauer.  Artur – finalista wielu prestiżowych konkursów i olimpiad - został laureatem Olimpiady Statystycznej.

Uczniowie ZSP zwyciężyli w powiatowym konkursie na temat powstań śląskich

23 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej dotyczący powstań śląskich. Wśród biorących udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli I i VI miejsce. Dwuosobowe drużyny tworzyli uczniowie:

- Artur Markiel 2A (I miejsce)
- MateuszTkocz 2A (I miejsce)
- Karol Więckowski 2A (VI miejsce)
- Dawid Taszarek 2A (VI miejsce)

 

Swoją obecnością i wykładem zaszczycili uczestników konkursu dr hab. Piotr Pałysa prof. PIN-IŚ z Instytutu Śląskiego w Opolu oraz grupa rekonstrukcyjna „Piechota”. Opiekę merytoryczną nad reprezentantami ZSP sprawował: mgr Marcin Paprotny

 

konk powstania2018

Artur finalistą aż trzech konkursów z fizyki!

Dla Artura Markiela świat fizyki zdaje się nie mieć tajemnic. Uczeń klasy II akademickiej zakwalifikował się do finałów trzech konkursów z fizyki. W sobotę 10 marca wziął udział w finale konkursu fizycznego organizowanego przez Politechnikę Śląską. W następny weekend - 17 marca - będzie reprezentował szkołę w finale olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w kategorii fizyka, a 11 kwietnia weźmie udział w finale Otwartego Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki we Wrocławiu, na którym do zdobycia jest indeks Politechniki Wrocławskiej. Artur przeszedł również część teoretyczną i doświadczalną półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej - na wyniki wciąż czekamy. 

Już dziś gratulujemy Arturowi oraz jego nauczycielowi fizyki p. Tadeuszowi Winklerowi. Życzymy kolejnych sukcesów!

Finaliści wojewódzkiego konkursu fizycznego

Beniamin Strączek, Mateusz Mańka oraz Dawid Taszarek zostali zakwalifikowani do finału wojewódzkiego zespołowego konkursu fizycznego w Katowicach. Uczniowie II LO, którzy przygotowywali się do konkursu pod okiem p. Tadeusza Winklera, są jednym z dwunastu najlepszych zespołów na Śląsku. Już dziś gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

II miejsce w konkursie  ekologiczno-edukacyjnym "Nie truj sąsiada!"  dla TISCHNERA!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej  za zaangażowanie (szczególnie  przez cały miniony rok)  w realizację działań w ramach konkursu "Nie truj sąsiada" stanowiącego część projektu "Gmina z dobrą energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej" .
Przypomnijmy, że w ramach tego konkursu zrealizowaliśmy m.in. happening antysmogowy w maju na wodzisławskim rynku z przemarszem w kierunku  Rodzinego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", wiele konkursów szkolnych, ale również Regionalny Konkurs na MASKĘ ANTYSMOGOWĄ. Nakręciliśmy też antysmogowe Manequin Challenges, zorganizowaliśmy sportowo-ekologiczną NOC w szkole, czytaliśmy baśnie i wiersze ekologiczne z przedszkolakami i robiliśmy zakładki do książek. Oprócz tego przeprowadziliśmy wiele prelekcji, wykładów, zajęć i warsztatów ekologicznych, jako jedyni z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego zgłosiliśmy się do Śląskiej Ligii Debat Oksfordzkich, gdzie zdobyliśmy II miejsce.

 

Nagroda, którą dziś odebraliśmy to czek na 3 000 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy naukowych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie oraz p. Ewie Olejniczak za pełnienie funkcji szkolnego koordynatora konkursu.

Artur i Karolina w ETAPIE CENTRALNYM Olimpiady Statystycznej!!!

olimpiadastatystyczna20181Artur Markiel (IIA) i Karolina Kubica (IIIA) zostali zakwalifikowani do ETAPU CENTRALNEGO Olimpiady Statystycznej. W Olimpiadzie wzięło udział 2,5 tys. uczestników, spośród których do finału zakwalifikowano 70 najlepszych. Artur Markiel po II etapie zajął 15. miejsce w kraju. 

Już wkrótce uczniowie II LO przystąpią do trzeciego etapu Olimpiady. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok