II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej

13 marca odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Pytania dotyczyły Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. Do etapu wojewódzkiego konkursu w tym roku przechodzą: Marta Grütz z klasy IIA oraz Karolina Krogulec z klasy IIB. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejny sukces uczennicy klasy trzeciej

Marta Kłosek, uczennica klasy trzeciej, 15 marca bieżącego roku zdobyła wysokie, piąte miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Pokonała tym samym wielu rywali z innych szkół.

BRAIN BEE - Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej

brain beeW sobotę 9 marca uczennice klasy IA Olga Wilk i Julita Kotecka wzięły udział w regionalnym etapie prestiżowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej, który odbył się w Krakowie. Konkurs obejmuje zadania w języku polskim i angielskim, a honorowy patronat nad konkursem Minister Edukacji Narodowej. Finał odbędzie się w tym roku w Korei Południowej. Laureaci części krajowej otrzymują cenne nagrody oraz mają zapewniony wstęp na kierunki medyczne. Nasze uczennice w tym roku nie zostały laureatkami ale osiągnęły, jak na uczennice klasy I, bardzo dobre wyniki. Olga i Julita uzyskały możliwość uczestniczenia w roli słuchaczy, już od września tego roku, w zajęciach z neurobiologii w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przed nimi zatem okres wytężonej pracy, zwieńczony, mamy nadzieję, sukcesem w klasie drugiej lub trzeciej.

Laureaci Wojewódzkiego Turnieju z Fizyki

 

Drużyna w składzie:
Zuzanna Grabarz 
Artur Markiel
Dawid Taszarek
uzyskała tytuł Laureata w Drużynowym Wojewódzkim Turnieju z Fizyki o puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży zajmując szóste miejsce.

Gratulujemy!

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Z radością informujemy, że nasi uczniowie:
Olga Wilk z klasy IA oraz Artur Markiel z klasy IIIA zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Anatomiczny

anatomiczny14 marca 2019 roku uczniowie II LO wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Anatomicznego. Organizatorami konkursu jest Zakład Medycyny Sportowej i Fizjologii Wysiłku Fizycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz LO im. M. Wańkowicza w Katowicach. Zakres merytoryczny obejmuje materiał znacząco wykraczający poza podstawę programową liceum. Tym bardziej cieszy nas tak liczny udział naszych uczniów w tym konkursie.
Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:
Olga Wilk z klasy 1a
Justyna Pełeszuk z klasy 1a
Marta Kłosek z klasy 3a
Korneliusz Banaś z klasy 1a
Patrycja Burszczyk z klasy 1c
Gratulujemy! Życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Mistrzostwa powiatu w łyżwiarstwie

 

7 marca na lodowisku w Pszowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego w łyżwiarstwie. Zawody obejmowały dwie konkurencje: tor przeszkód oraz sztafetę.
Bezkonkurencyjna okazała się ekipa naszej szkoły - Kamila Biernat, Edyta Połednik, Aleksandra Pośpiech oraz Magdalena Giel, która pod czujnym okiem p. Wojciecha Nierody zdobyła PIERWSZE MIEJSCE. Gratulujemy

Nasi uczniowie w pierwszej dziesiątce Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniu 27.02.2019 r. odbył się diecezjalny etap XXIX etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Finaliści diecezjalni zostali wcześniej wyłonieni spośród 350 uczestników, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady. Tegoroczna edycja Olimpiady odbywała się pod hasłem: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”.

Marek Przeliorz, uczeń klasy IIa oraz Adrian Mika, uczeń klasy Ib, zajmując 6. i 9. miejsce uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy!!!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok