LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Kurs przygotowujący do klas dwujęzycznych

Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kurs przygotowujący do sprawdzianu kompetencji językowych do klas dwujęzycznych. Zajęcia będą odbywały się w środy o godzinie 16:00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego, będą trwały 90 minut (2 x 45 minut + 10 minut przerwy między zajęciami). Kurs jest bezpłatny.

Pierwsze zajęcia odbędą się 11 marca. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefonicznie telefonicznie pod nr 324552228, lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegóły

Zapraszamy do udziału w konkursie "Daj mi słowo"

dajmislowoZapraszamy do udziału w IX edycji Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego "Daj mi słowo", którego celem to podkreślenie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i życiu, odkrywanie młodych talentów, oraz stwarzanie możliwości publicznych prezentacji tekstów.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, a honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Rybnika. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przedłożenie jednego wiersza o tematyce wartości takich jak: Prawda, Dobro, Piękno..., który nie był dotąd nigdzie publikowany.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

Zapraszamy do udziału w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

prove logoZapraszamy do wzięcia udziału w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Prove Your English. Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII i VII szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego i odbędzie się 20 marca. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego.
W trakcie konkursu odbędą się warsztaty dla nauczycieli opiekunów, a młodzież dodatkowo weźmie udział w ciekawych zajęciach z języka angielskiego.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

Ferie i słoiczki z czystym powietrzem

Wyjeżdżając na ferie zimowe w rejony dysponujące o wiele czystszym powietrzem niż nasze, zachęcamy do zabrania stamtąd odrobiny czystego powietrza do słoiczka i przyniesienie go do szkolnej biblioteki po feriach. Słoiki w ramach akcji "Nie truj sąsiada" rozdamy wodzisławianom. Słoiczek opisz "Czyste powietrze z ..."

Wyniki powiatowego konkursu "Ubierz się w książkę"!

W piątek 13 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Fotograficznego "Ubierz się w książkę" dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, pod honorowym patronatem Pani Senator Ewy Gawędy, która jest przewodniczącą jury od 1. edycji konkursu.
W imieniu Pani Senator Dyrektor Jej biura - Pani Dominika Porwoł wraz z Panią wicedyrektor ZSP Renatą Szymanek wręczyła wszystkim wyróżnionym oraz laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok do wzięcia udziału w konkursie.

Czytaj więcej...

Kto przebrany- niepytany :)

santa1

Zapraszamy uczniów do przyniesienia jutro tj. 6.12 czapki z okazji dnia Mikołaja, ponieważ cały czas trwa akcja KTO PRZEBRANY - NIEPYTANY :)

Prelekcja dla rodziców - 14 listopada

Przypominamy, że w czwartek 14 listopada odbędzie się prelekcja dla rodziców dotycząca uzależnień młodzieży od środków psychoaktywnych prowadzona przez przedstawiciela wydziału ds. prewencji Komendy Powiatowej Policji. W trakcie prelekcji będą Państwo mogli zobaczyć w jakich formach występują środki uzależniające oraz narzędzia służące do ich zażywania. Zapraszamy na godzinę 16:00 do sali 0.01.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok