ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Uczniowie szkół partnerskich spotkali się w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera z Wodzisławia Śląskiego gościło od 27 maja do 1 czerwca 2019 roku grupę uczniów i nauczycieli z niemieckiego miasta Essen. Spotkanie odbywało się w ramach rewizyty wymiany międzyszkolnej między wodzisławską szkołą, a szkołą BMV-Gymnasium w Essen. Uczniowie „Tischnera” przebywali w Essen we wrześniu ubiegłego roku.
Pobyt grupy niemieckiej był bardzo intensywny i interesujący dla uczniów. Uczniowie obydwu szkół odbyli szereg spotkań i zajęć tematycznych w naszej szkole mających na celu lepsze poznanie siebie i integrację. Przyczyniły się do tego zajęcia plastyczne oraz wybrane lekcje, m.in.: język angielski, fizyka czy matematyka. Grupa niemiecka wraz z nauczycielami spotkała się również z dyrekcją naszej szkoły. Goście wyróżnili szczególnie bardzo dobre wyposażenie oraz przyjazną atmosferę panującą w naszej szkole.

Obydwie grupy odbyły razem szereg ciekawych wycieczek. Należały do nich Kraków, który wywarł na naszych gościach ogromne wrażenie i zabytkowa kopalnia Luiza w Zabrzu. Atrakcją jednego z wieczorów był wyjazd na koncert do Filharmonii Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Uczniowie niemieccy z opiekunami powrócili do Essen w sobotę 1 czerwca. Na pewno czas spędzony w Polsce będą miło i z sympatią wspominać. Wymianę przeprowadziła i zorganizowała mgr Jolanta Zygmunt, podczas programu wymiany pomagał jej p. mgr Marcin Kapuścik (nauczyciele języka niemieckiego). Wymianę wspiera i współfinansuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok