ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Podsumowanie projektu - Lomografia

31 stycznia w murach Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Lomography – interesting way of learning". W uroczystości wzięli udział polscy i czescy uczniowie zaangażowani w projekt, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Pani Kornelia Newy, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Pani Agnieszka Lepiorz, Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych Pani Barbara Kiermas-Langer oraz koordynatorka projektu po stronie czeskiej Pani Katka Hertlova.
Celem konferencji było podsumowanie wszystkich zrealizowanych działań oraz przedstawienie ich efektów. Okazało się, że w czasie trwania projektu przez cały rok działo się bardzo dużo. Odbyły się plenery fotograficzne w Opavie, Pradze, Wodzisławiu Śl. i  Jaworzynce, nocki fotograficzne, wykłady i warsztaty min. na Uniwersytecie Śląskim w  Opavie. W wodzisławskiej szkole powstała profesjonalna ciemnia oraz zakupione zostały aparaty fotograficzne Lomo. To wszystko pozwoli uczniom specjalizować się w fotografii kompaktowej. Jednak najważniejszym efektem zrealizowanego projektu, było poznanie kultury i tradycji obu krajów oraz zawiązanie i zacieśnienie więzi pomiędzy uczniami z Polski i Czech. I to zostało w pełni osiągnięte!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

 Film promocyjny 2018

playbutton

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok