LICEUM PLASTYCZNE

Liceum Plastyczne - najlepsza szkoła w subregionie zachodnim!

Centrum Edukacji Artystycznej przeprowadziło już po raz trzynasty ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby. W przeglądach uczestniczyły wszystkie szkoły artystyczne z całej Polski. Odbywają się one w dwóch etapach. Makroregionalny etap poprzedzony jest szkolnym obowiązkowym przeglądem, na którym szkolna komisja wybiera reprezentantów klasy III.

Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim należy do makroregionu południowo-zachodniego. Tu przegląd zorganizowano w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: prof. Zbigniew Szot – UAP Poznań, prof. Aleksander Zyśko – ASP Wrocław, prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków, prof. Janusz Karbowniczek – ASP Katowice, prof. Roman Pietrzak – ASP Warszawa, prof. Roman Pietrzak – ASP Kraków. Każdy z uczniów prezentował przywiezione ze sobą prace oraz wykonywał pracę na miejscu z poszczególnych dziedzin.

„Plastyk” w Wodzisławiu Śl., mimo że jest jedną z najmłodszych szkół (istnieje zaledwie siedem lat) jest też najlepszą szkołą w subregionie zachodnim i jedną z najlepszych w województwie.

Gratulacje dla uczniów i ich mentorów!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok