ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie - aż 4 naszych w II etapie

Znamy już wyniki I etapu Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych "Discover Canada 2014". Szkolny etap konkursu odbył się 10 grudnia. Do konkursu zgłoszono 1207 uczestników, nasze liceum reprezentowało 6 uczniów.

Do II etapu jury zakwalifikowało tylko 40 uczniów, spośród których aż 4 to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim! Są to:

  • Marta Turkiewicz - klasa IA, opiekun p. Lucyna Strączek
  • Natalia Hajok - klasa IB, opiekun p. Lucyna Strączek
  • Magdalena Chowaniec - klasa IIB, opiekun p. Karina Irczyk
  • Damian Durczok - klasa IIA, opiekun p. Karina Irczyk

Gratulujemy naszym uczniom!

II etap odbędzie się 28 lutego w Instytucie Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy będą pisać test składający się z pytań otwartych oraz esej (600 słów) na jeden z dwunastu ogłoszonych tematów.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok