ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Polska w muzyce cudzoziemców

17 października wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w kolejnym już wyjeździe do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Inspiracją do udziału w koncercie była przypadająca w bieżącym roku 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślą przewodnią był aspekt w jaki sposób my, Polacy, byliśmy i jesteśmy postrzegani przez autorytety obcej narodowości oraz doceniani za wkład do kulturowej wspólnoty. W wykonaniu młodych artystów usłyszeliśmy: Poloneza z II Suity h-moll J.S.Bacha, Sonatę klawesynową E-dur D. Scarlattiego, Andante i rondo węgierskie C.M Webera, Poemat symfoniczny Żelazowa Wola S. Lapunowa, Preludium symfoniczne Polonia E.Elgara oraz Poloneza z opery Eugeniusz Oniegin P.Czajkowskiego.
Poza wymiarem artystycznym wyjazd był również okazją do integracji uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Mamy nadzieję, że czas spędzony z kulturą na najwyższym poziomie pozostanie na długo w pamięci.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok