ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Podróż pełna wrażeń!

10 października o godzinie 8.04 rozpoczęliśmy kolejny rozdział naszych klasowych przygód - trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Już sama podróż była olbrzymią przyjemnością – nieczęsto wszakże jeździmy dziś pociągami. Nasza wychowawczyni pogodę zamówiła już dużo wcześniej, więc słońce nieustannie nam towarzyszyło. Jedną z miłych niespodzianek było spotkanie naszych znajomych (absolwentów „Tischnera"), którzy są teraz szczęśliwymi studentami wrocławskich uczelni.

 

Podczas spaceru zwiedziliśmy Plac Solny oraz barokowy Ogród Ossolineum, znajdujący się w samym sercu Wrocławia. Zapomnieliśmy tam o zgiełku miasta i oddaliśmy się chwili refleksji... Byliśmy również w Hydropolis, gdzie poznawaliśmy tajniki wody.
Nasi nauczyciele rozumieją potrzeby młodzieży i wierzą w moc uczniowskiego intelektu, dlatego jednym z punktów programu wycieczki był wykład w Instytucie Filologii Angielskiej. Przez moment mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci. Zafascynowani wykładem udaliśmy się do muzeum uniwersyteckiego, gdzie w najbardziej reprezentacyjnej sali uczelni (Aula Leopoldina) oczyma wyobraźni odbieraliśmy indeksy studenckie z rąk rektora.
Wieczór spędziliśmy na randce ze sztuką w Teatrze Muzycznym „Capitol". Mieliśmy przyjemność podziwiać spektakl pt."Blaszany bębenek" - mistrzowsko wykonaną, brawurową, ale i głęboko przemyślaną musicalową adaptację książki Güntera Grassa.
Przemieszczanie się po mieście tramwajem stanowiło atrakcję samo w sobie! Na naszej trasie znalazła się Hala Stulecia, Ostrów Tumski oraz jedna z największych w Europie multimedialnych fontann. Przekonaliśmy się również, że nie trzeba lecieć do Japonii, by podziwiać japońskie ogrody...wystarczy przyjechać do Wrocławia!

Uczniowie 3b – już niebawem studenci

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok