ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Sto karmników na stulecie niepodległości

Dbamy o wszystkich mieszkańców Polski – karmimy wolność

100karmnikow

W ten niecodzienny sposób uczczenia 100-lecia niepodległości, uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej w Radlinie i II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim chcą uwrażliwić społeczeństwo lokalne na potrzeby stworzeń, które tak pożytecznie towarzyszą naszemu życiu.
Ptaki są dla ludzi nieocenionymi sprzymierzeńcami w dbaniu o lasy zaś walory artystyczne związane z pięknym i relaksującym ptasim śpiewem są dla człowieka i jego kondycji nieocenione.
Dlatego też uczniowie postanowili zatroszczyć się o ptasi gatunek przez wręczenie stu karmników m. in. przedstawicielom władz powiatu wodzisławskiego, miast Radlin, Wodzisław Śl., wybranym instytucjom kulturalnym i edukacyjnym, najstarszym mieszkańcom i przedstawicielom społeczności lokalnej.
To akcja, która ma także swój symboliczny wymiar. Ma bowiem, poprzez nawiązanie do ptaków będących symbolem wolności, przypominać nam wszystkim, żyjącym w niepodległej Polsce o tym, jak ważne jest, aby nieustannie tę wolność doceniać, szanować i budować. Wolność i niepodległość to nie tylko słowa, ale wartości i postawy budujące naszą tożsamość narodową i egzystencjalną. Karmimy wolność, uczymy się budować wolność, troszczymy się o nasz kraj i wszystkich jego mieszkańców.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok