ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Plener malarski nad jeziorem w Tresnej

 

W dniach od 21 do 26 maja klasy 1 LP oraz 3 LP miały swój obowiązkowy plener malarski nad Jeziorem Żywieckim w Tresnej.

Plener to czas, na który czeka każdy artysta. I nasi uczniowie, zaopatrzeni w podobrazia, farby, pędzle i palety, śladem impresjonistów, wyruszyli na swoją wyprawę plenerową, by na łonie natury rozwijać swój warsztat malarski.

W Tresnej, urokliwej miejscowości położonej u podnóża Beskidu Żywieckiego, upłynęły im niepostrzeżenie dni zaplanowane na wytężoną pracę: malarstwo – obowiązkowo dwóch obrazów, szkice w różnych technikach, lekcje z historii sztuki, rozmowy, korekty i przeglądy.

Nad przebiegiem zajęć plastycznych czuwali nauczyciele: mgr Artur Janasik oraz mgr Katarzyna Wieczorek, a nad zajęciami sportowymi – których również nie brakowało – mgr Wojciech Nieroda.

Już wkrótce, w holu naszej szkoły, będzie miała miejsce wystawa poplenerowa prac naszych uczniów. Zapraszamy!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok