ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Sukces uczennicy I LP – Klaudii Grucy

Uczennica wzięła udział w konkursie organizowanym pod honorowym patronatem marszałka  senatu RP  „ Orzeł Biały – nasza duma”. Organizatorami gruca klaudia smkonkursu  byli senatorowie RP oraz Kancelaria Senatu.
    Klaudia wykonała rzeźbę w drewnie inspirowaną  kształtem ptasiego gniazda, w centrum umieściła orła wokół którego ułożyła mniejsze orły z czasów piastowskich, oraz orły z pierwszych polskich monet, praca zwieńczona została obecną koroną.
Do wykonania swojego dzieła wykorzystała drzewo lipowe – nieprzypadkowo ze względu na historię tego drzewa ściśle związaną z historią Polski oraz dobre właściwości tego materiału do modelowania w nim. Drewno było specjalnie zakupione do tego celu, dobrze przygotowane ( suszone ok 7 lat).
    Na konkurs złożono ponad 10.000 tyś prac z 2,5 tyś. placówek. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie Senatu w Warszawie 7 maja, gdzie zostało zaproszonych 50 laureatów z dwóch grup wiekowych, wśród nich – Klaudia, która oprócz odebrania nagrody miała także okazję do zaprezentowania swojej artystycznej wizji marszałkowi senatu, senatorom oraz uczestnikom gali.

    Gratulujemy Klaudii!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

 Film promocyjny 2018

playbutton

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok