ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Sukcesy uczniów

Raport z ogólnopolskiego przeglądu prac uczniów szkół plastycznych w roku 2017/2018

plastyk-050W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadzono XIII ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby zorganizowaną przez Centrum Edukacji Artystycznej.

W przeglądach uczestniczyły wszystkie szkoły artystyczne z całej Polski. Makroregionalny etap poprzedzony jest szkolnym obowiązkowym przeglądem na którym szkolna komisja wybiera reprezentantów klasy III. Przeglądy odbywały się w czterech makroregionach, nasza szkoła należy do makroregionu południowo – zachodniego. Konkurs odbywał się w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: przew. Prof. Zbigniew Szot- UA Poznań, prof. Aleksander Zyśko – ASP Wrocław, prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków, prof. Janusz Karbowniczek – ASP Katowice, prof. Roman Pietrzak – ASP Warszawa, prof. Roman Pietrzak- ASP Kraków. Każdy z uczniów prezentował przywiezione ze sobą prace oraz wykonywał pracę na miejscu z poszczególnych dziedzin.

W tym roku nasze Liceum Plastyczne uplasowało się na 34 miejscu na 65 ocenianych w ciągu ostatnich 10 lat szkół. Uzyskaliśmy 64,5 punkty wyprzedzając wiele innych renomowanych szkół jak np. ZSP Częstochowa, LP Gdańsk, LP Szczecin oraz najbliższe nam Licea Plastyczne w Raciborzu, Zabrzu i Cieszynie. Najwyżej ocenione zostało Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie uzyskując aż 85,5 punktu za nim znalazło się ZSP Gdynia oraz LP w Supraślu. Komisja zgodnie podkreślała wysoki poziom realizacji rzeźbiarskich oraz prezentowanych prac rysunkowych i malarskich świadczących o dobrym i bardzo dobrym poziomie plastycznym oraz wysokim poziomie nauczania w szkołach które uzyskały wysoką punktację. Nasza szkoła co roku zdobywa większą ilość punktów i znajduje się coraz wyżej w rankingu szkół artystycznych.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok