ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Spotkanie z geologiem

W dniu dzisiejszym młodzież naszej szkoły miała możliwość spotkać się z przedstawicielem Politechniki Ślaskiej w Gliwicach - Panem mgr inż. Dawidem Gajdą, doktorantem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Ślaskiej. Nasz gość w ciekawy sposób omówił zasady rekrutacji oraz proponowane kierunki kształcenia - z tak nieznanym, a bardzo rozwojowym kierunkiem jakim jest geologia górnicza, geologia poszukiwawcza i geotechnika.

Bardzo dziękujemy Panu Gajdzie za ciekawy wykład i mamy nadzieję, że organizowane przez naszą szkołę spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych pomagają naszym maturzystom w podejmowaniu decyzji o wyborze kierunku studiów.

Według badania TNS OBOP na zamówienie MNiSW w perspektywie 3 lat brakować nam będzie ponad 76 tysięcy inżynierów, głównie w takich dziedzinach jak mechanika, informatyka, programistyka, projektowanie i analiza systemów komputerowych, budownictwo, górnictwo i metalurgia, elektryka, inżynieria środowiska, technologia żywienia, elektronika, telekomunikacja, chemia oraz geodezja, geologia i kartografia.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok