ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Pierwsze spotkanie uczestników projektu polsko-czeskiego

Uczniowie Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych rozpoczęli realizację transgranicznego projektu ze Slezskim Gymnazium w Opavie pt. „Lomography – an interesting way of learning".
Pierwsze dwudniowe spotkanie odbyło się 15 i 16 marca w Opavie, 40 uczniów z naszej szkoły poznawało czeskich kolegów ich szkołę oraz miasto. Gospodarze przygotowali dla nas liczne atrakcje, sportowe rozgrywki oraz ciekawą grę miejską, w której uczestnicy na podstawie mapy mieli odnaleźć poszczególne zabytki Opavy.
Projekt ma na celu poznanie dawnej techniki fotograficznej – Lomografii. Podczas kolejnych wspólnych aktywności uczestnicy będą brać udział w warsztatach i plenerach fotograficznych, najbliższy odbędzie się już od 23 marca w Pradze a kolejne w naszym powiecie oraz Jaworzynce.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

 Film promocyjny 2018

playbutton

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok