ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Wizyta uczniów z Tischnera w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim

Nauka biologii czy chemii nie musi być nudna i trudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy IIIc II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, którzy 6 marca bieżącego roku uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z mikrobiologii w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim.
Uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami zawodu diagnosty laboratoryjnego, prowadzili obserwacje mikroskopowe, zapoznali się z ofertą badań wykonywanych w laboratorium. Ponadto przyglądali się pracy ratowników medycznych, którzy pokazali im wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego i opisali najczęstsze przyczyny ich interwencji. Ostatnim miejscem odwiedzonym przez uczniów był oddział ortopedii, gdzie obejrzeli przyrządy ortopedyczne, a nawet wcielili się w rolę chorego z urazem ręki.
Były to pierwsze z cyklu zajęć na terenie Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim, których celem jest preorientacja zawodowa czyli wskazanie młodym ludziom wachlarza zawodów okołomedycznych, które w przyszłości mogą wybrać. Kolejne zajęcia wkrótce.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok