ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Prelekcja o rotmistrzu Witoldzie Pileckim

Dnia 27 lutego uczniowie reprezentujący naszą szkołę uczestniczyli w prelekcji poświęconej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, która odbyła się w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim. Wykład zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych przeprowadziła Pani Monika Bortlik – Dźwierzyńska, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN.
    Przedstawiony kontekst historyczny – uczestnik wojen z 1920r. i 1939r. , dobrowolny więzień i twórca konspiracji Wojskowej  w KL Auschwitz, zamordowany przez komunistów w warszawskim więzieniu, wzbogacony został przez ukazanie przestrzeni etycznej i życia prywatnego W. Pileckiego. Słowo niezwykle cennie zostało wzbogacone wystawą poświęconą postaci rotmistrza.
    To był dla naszych uczniów czas pogłębienia swojej wiedzy historycznej oraz zastanowienia nad wartościami etycznymi, które powinny być ważne w życiu człowieka.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok