ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Wycieczka do Warszawy w ramach projektu Aktywna Nauka

19 kwietnia grupa uczniów z klas IIIc i IIIb pojechała do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Była to nagroda za aktywny udział w zajęciach z matematyki projektu Aktywna Nauka.

Znad Wisły, wzdłuż ciekawego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przeszliśmy się na Plac Józefa Piłsudskiego – udało nam się zobaczyć uroczystą odprawę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Później jeszcze wędrówka pod Pałac Prezydencki, rzut oka na Stadion Narodowy – i już idziemy do „Kopernika".
Zwiedzanie rozpoczynamy od pracy w laboratoriach – fizycznym i chemicznym. Zajęcia są naprawdę ciekawe i nikt się nie nudzi.
W laboratorium fizycznym badamy właściwości ciekłego azotu i jego wpływ na otoczenie. Udaje się nam również zmusić nadprzewodnik do fruwania w powietrzu. Wyniki badań własnoręcznie filmujemy i opisujemy na komputerach – materiały otrzymane na płytce są ciekawą pamiątką z wycieczki.
W laboratorium chemicznym badamy własności polimerów. Produkujemy też styropian.
Potem czas na indywidualne zwiedzanie „Kopernika" – każdy znalazł tu coś ciekawego dla siebie.
Wróciliśmy bardzo zmęczeni – wyprawa trwała ponad 20 godzin, ale zadowoleni. Tym bardziej, że niektórzy pierwszy raz byli w Warszawie.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok