II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

W związku z zawieszeniem zajęć, wprowadza się ograniczenia w obsłudze petentów szkoły.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (32 4552228) i umówienie wizyty.
W sprawach bardzo pilnych prosimy korzystać z wejścia od ul. Rybnickiej.

ADAMED Smart UP- sukces uczniów TISCHNERA!

adamedADAMED Smart UP to program stypendialny, otwierający możliwości rozwoju przez bezpłatne warsztaty, indywidualną pomoc edukacyjną, a także wsparcie finansowe. Skierowany jest do uczniów wykazujących uzdolnienia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilkuetapowej rekrutacji, w której musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii, medycyny, chemii, fizyki, informatyki. Spośród 8724 uczniów Rada Naukowa wyłoniła finałową 100. W ścisłym finale znależli się uczniowie naszej szkoły:
1. Mateusz Kołek (IIIA)
2. Olga Wilk (IIA)
3. Matylda Kołek (IF)
4. Mateusz Lampert z klasy (IF)
5. Łukasz Klon z klasy (IF)
Uczniowie zostali zaproszeni do ostatniego etapu rekrutacyjnego, którym jest rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielami świata nauki. Do programu zostaje zakwalifikowanych 50 uczestników. Jesteśmy dumni, że aż 5 uczniów naszej szkoły jest w finale! Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok