II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

w Wodzisławiu Śląskim

W związku z zawieszeniem zajęć, wprowadza się ograniczenia w obsłudze petentów szkoły.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (32 4552228) i umówienie wizyty.
W sprawach bardzo pilnych prosimy korzystać z wejścia od ul. Rybnickiej.

NASI NAJLEPSI!

Uważam, że dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możesz rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel jaki sobie postawisz. -Brian Tracy

Ferie zimowe nie dla wszystkich są czasem wypoczynku. Niektórzy z naszych kolegów poświęcą ten czas na przygotowania do kolejnych etapów olimpiad, konkursów, prac badawczych. Osiągnięcia dowodzą, że ich praca przynosi wspaniałe efekty. Ogromny to trud, ale indeksy czekają... Trzymamy kciuki!

Wykaz sukcesów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 oraz nominacji do kolejnych etapów jest imponujący:

 

Patrycja Burszczyk, Aleksandra Małecka oraz Kamila Ostrowska otrzymały INDEKSY Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Natalia Cuber (II A), Barbara Bugdol (IV LP) oraz Julia Kotula (IV OSSP) otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Olga Wilk (IIA) i Mateusz Kołek (IIIA) otrzymali stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach „Programu pomocy wybitnie zdolnym”

Veronika Hensel (IID) zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego

Olga Wilk (IIA) oraz Mateusz Kołek (IIIA) zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego 49. Olimpiady Biologicznej

Mateusz Lampert (IF), Piotr Sosna (IF) oraz Mateusz Kołek (IIIA) zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (spośród 3117)

Megan Durczok (IIB) została zakwalifikowana do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

Uczniowie klasy IF - Małgorzata Adamczyk oraz Piotr Sosna zakwalifikowali się do kolejnego etapu Olimpiady Znajomości Afryki

Emilia Morgała (IF) oraz Julia Zdyb (IIA) zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Mateusz Lampert (IF) zajął II miejsce w XXVIII Wojewódzkim Konkursie „Nudna Matematyka” dla klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych

Maria Sito (IIIC) stanęła na na podium XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Mateusz Kołek (IIIA) oraz Paulina Zegarska otrzymali uprawnienia do przeprowadzenia badań laboratoryjnych na Uniwersytecie Warszawskim w ramach własnego projektu: Anticancer and apoptotic activity of coelomic fluid from earthworm Eisenia foetida, L-ascorbic acid and beta-glucan
(Działanie przeciwnowotworowe i aktywność apoptotyczna płynu celomatycznego z dżdżownicy Eisenia foetida, kwasu L-askorbinowego oraz beta-glukanu)

Olga Wilk (IIA) wzięła udział w 9. edycji konferencji neurobiologicznej Aspects of Neuroscience

Alicja Wdzienczny (IIIB) zajęła III miejsce w konkursie oratorskim pod hasłem “Tischnerowskie drogowskazy”

Olga Wilk (IIA) jako jedna z 20 reprezentantek Polski uczestniczyła w WiSci Estonia

Piotr Bujnowski (IIB) zdobył GRAND PRIX XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Katarzyna Brawańska (V OSSP) oraz Kinga Komarek (IIB) otrzymały wyróżnienia XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Piotr Bujnowski (IIB) zajął I miejsce, zaś Filip Rentfleisz (IF) - III miejsce w Festiwalu „Zostań idolem”

Kamil Huwer (IIIC) zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów w szpadzie i tym samym awansował na 8 pozycję w krajowej klasyfikacji generalnej w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników

Liliana Nowak, Małgorzata Adamczyk, Katia Skupień, Karolina Szymura, Estera Stużyńska, Nikola Mazgaj, Kinga Olejniczak, Magdalena Durczok, Julia Polak, Patrycja Paczka, Aleksandra Kowalska, Matylda Kołek, Antonina Swoboda, Natalia Tomiczek zdobyły II miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych Dziewcząt, tym samym awans do półfinału wojewódzkiego

Wojciech Antończyk, Daniel Durczok, Krzysztof Łukaszek, Radosław Masny, Dawid Nawrocki, Szymon Sitek, Paweł Sobala, Rafał Sowa, Jakub Szóstek zajęli II miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych Chłopców oraz awans do półfinału wojewódzkiego

Lilianna Nowak zajęła 1 miejsce, a Emilia Czajka - 3 miejsce w XXVII Biegu Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka

„Liga Lekkoatletyczna”: I miejsce Edyta Połednik (bieg na 100 metrów), II miejsce Mateusz Pająk (skok w dal), II miejsce Magda Markiewka i Natalia Tomiczek (skok w dal), II miejsce Małgorzata Adamczyk (bieg na 800 metrów), III miejsce Karolina Szymura (bieg na 400 metrów), III miejsce Daniel Przybyłowski (bieg na 100 metrów), II miejsce Daniel Przybyłowski, Paweł Sobala, Rafał Sowa, Mateusz Pająk (bieg sztafetowy), III miejsce Edyta Połednik, Patrycja Antosz, Nikola Mazgaj, Estera Stużyńska (bieg sztafetowy)

Natalia Mrozik, Zuzanna Faron, Małgorzata Adamczyk, Wiktoria Adamus, Aleksandra Kowalska, Patrycja Michalska, Karina Knicz zdobyły srebrny medal w półfinale wojewódzkim szkół ponadpodstawowych w pływaniu

Szkoła otrzymała nagrodę NASK w postaci dwóch mobilnych pracowni komputerowych!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok